Vláda chce posílit bezpečnost na Letišti Václava Havla na maximální standardy

Praha – Bezpečnost pražského Letiště Václava Havla by měla být dále posilněna. Plán vypracují pro Bezpečnostní radu státu ministerstvo vnitra a Český aeroholding. Cílem vlády je podle jejího šéfa Bohuslava Sobotky zajistit pasažérům a návštěvníkům bezpečnostní standardy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Letiště Praha
doporučujeme

Rezort vnitra a Český aeroholding vypracují plán, jak dál posílit bezpečnost hlavního pražského letiště. Po návštěvě na letišti, během které se seznámil s aktuálními bezpečnostními opatřeními, to novinářům oznámil šéf kabinetu.

Sobotka, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se dnes podle premiéra přijeli přesvědčit, jak se na letišti uvádějí do praxe opatření, která vláda schválila loni v lednu. Na bezpečnost kabinet tehdy vyčlenil 187 milionů korun. Podle plánů měl být mimo jiné během tohoto roku dokončen systém, který automaticky rozpoznává obličeje cestujících.

Teroristické útoky, zejména ty poslední v Bruselu, jsou podle Sobotky silným varováním. „Požádal jsem pana ředitele (aeroholdingu Václava) Řehoře a ministra vnitra, aby připravili materiál pro jednání Bezpečnostní rady státu," dodal. Zpráva by měla zhodnotit pokrok dosažený v posledních letech i přijít i s návrhem dalších opatření.

Chovanec uvedl, že peníze vynaložené vládou jsou využívány efektivně, pracuje se na posledních bílých místech. „Myslíme si, že během půl roku až roku budou opatření realizována, aby návštěvníky co nejméně obtěžovala, ale zajistila jejich bezpečnost," řekl ministr.

Na letištích, nádražích a dalších místech, kde se pohybuje větší množství lidí, působí od 22. března smíšené hlídky vojáků a policistů. Vláda nasazení 550 vojáků schválila v reakci na teroristické útoky v Bruselu. Opozice jejich přítomnost v ulicích v minulých týdnech kritizovala. Chovanec v nejbližších dnech doporučí opatření zrušit.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama