Máme se špatně. Lidé musí pracovat za almužnu, zoufá si Stropnický junior

Praha - Podle předsedy Strany zelených Matěje Stropnického údaj o nejnižší nezaměstnanosti nevypovídá o realitě. Lidé podle něj jsou nuceni pracovat za almužnu a nemohou si svobodně vybrat zaměstnání.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Matěj Stropnický /SZ/
doporučujeme

"Máme se tak špatně, že lidé pracují vlastně neustále, jen aby přežili," zveřejnil na svém facebookovém profilu Matěj Stropnický.

Reagoval tak na informaci, že nezaměstnanost v České republice je nejnižší z celé Evropské unie. Podle něj tento údaj však nevypovídá o realitě.

"Řeč tohoto nejnižšího čísla vůbec nezná kvalitu vykonané práce." Podle Stropnického lidé pracují za almužnu a nemohou si svobodně vybrat povolání. Proto je podle něj i pohyb na trhu práce mizivý.

Předseda Strany zelených dále říká, že nezaměstnaných bude o hodně víc, než údaj uvádí. "Po letitém zostuzení podpory v nezaměstnanosti korunované za ministra Drábka z TOP 09 její faktickou likvidací a navrch rozprášením Úřadů práce se lidé stydí přihlásit se o podporu a tím k evidenci."

Příčinu vidí v nízké inovativnosti celých odvětví kvůli vládní politice, nadvládě velkého byznysu, především Agrofertu, a byrokratické "buzeraci v podobě takových kontrolních hlášení DPH".

Na jeho příspěvek na sociální síti reagoval velký počet uživatelů, většinou negativně. "Když je vysoká nezaměstnanost, Stropnický kritizuje. Když je nízká, tak Stropnický kritizuje. Navíc se zlatou lžičkou v puse," napsal jeden uživatel. Podle jiného člověka muselo jít o satiru, podle dalšího tímto výrokem doporučuje Stropnický lidem, aby se nechali živit tatínkem, zřejmě v narážce na Matějova otce Martina, který je ministrem obrany.

Pouze několik uživatelů se Stropnickým souhlasilo. "Nenapadlo by mě, že Vám dám někdy upřímnej like skrz ekonomický status. Dobrej koment, palec nahoru," napsal další uživatel. "V některých věcech s Matějem souhlasím. Ale jak jde o makroekonomická témata, cítím tam Lenina," dodal další.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama