ČSSD uhradila další Altnerův dluh, celkově už poslala přes 9 milionů

Praha – V pořadí jedenáctou platbu za Zdeňka Altnera dnes prostřednictvím exekutora uhradila Městskému soudu v Praze ČSSD. Jedná se o částku 241 tisíc korun a celkově tak již uhrazená částka za Altnera překročila 9 milionů korun.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Sociální demokraté zaplatili další dluh bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému má podle rozsudku pražského soudu uhradit téměř 338 milionů korun za služby v případu Lidového domu. Sociální demokraté zatím odmítají Altnerovi zaplatit a uspokojují věřitele svého bývalého právníka.

„Sociální demokracie tak pokračuje v krocích, kterými se brání možnosti exekuce ze strany Altnerových věřitelů, a zároveň plní tím pohledávku z rozsudku, který Z. Altnerovi přiznal částku 18,5 milionu korun s příslušenstvím a s astronomickou smluvní pokutou téměř 320 milionů korun jako údajný podíl na výnosech z vlastnictví Lidového domu. ČSSD vznik pohledávky nikdy neuznala, zejména proto, že ze smlouvy již uhradila Z. Altnerovi a jeho partnerům přes 50 milionů korun. V tuto chvíli strana eviduje exekuční příkazy v celkové výši přes 25 milionů korun, tedy na částky převyšující původní osmnáctimilionovou pohledávku. ČSSD podala dovolání k Nejvyššímu soudu, kde zároveň žádá o odklad vykonatelnosti nebo právní moci rozsudku do doby, kdy bude dovolání posouzeno,." uvedla strana v tiskové zprávě.

ČSSD Altnerovi nechce peníze na jeho švýcarský účet poslat kvůli obavám, že by je v případě úspěchu v řízení o svém dovolání již nedostala zpět. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů. Altner již dal podnět k exekučnímu vymáhání pohledávky.

Loading...
Témata: ČSSD | altner, zdeněk
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama