Vláda dělá velkou chybu. A za peníze daňových poplatníků, varuje ODS

Praha – ODS se nelíbí, jak chce vláda řešit situaci kolem OKD, nelíbí se jí především, že by měl kvůli společnosti vzniknout úplně nový zákon. Krach jakékoli firmy je vždy nepříjemný. Z těchto důvodů existuje řada nástrojů v rámci sociálního systému a tzv. aktivní politiky zaměstnanosti, které mají pomoci dotčeným zaměstnancům a usnadnit jim návrat do zaměstnání u nového zaměstnavatele, uvedl šéf občanských demokratů Petr Fiala.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Petr Fiala na 26. kongresu ODS
doporučujeme

Měnit zákony a vymýšlet nové sociální dávky kvůli jediné firmě v problémech je podle Fialy špatná cesta. „Každoročně skončí několik tisíc malých a středních firem, které v souhrnu zaměstnávají více lidí než OKD. Těmto lidem vláda nijak nepomáhá, spíše naopak," tvrdí šéf opoziční ODS.

Připomíná také, že konec firmy OKD bude mít dopad nejen na její zaměstnance, ale i na tisíce dalších živnostníků a menších firem. „Na ty ale vláda ve svých opatřeních nemyslí. Investovat do nefunkční firmy peníze daňových poplatníků není žádné řešení. Pomozme propuštěným horníkům znovu nalézt práci. V době rekordně nízké nezaměstnanosti to musí být priorita," píše v oficiálním prohlášení Fiala.

Strana proto navrhuje vydat se jinou cestou, než plánuje vláda Bohuslava Sobotky. „Je potřeba snížit firmám odvody za zaměstnance, aby se zaměstnávání lidí více vyplatilo. Je potřeba zjednodušit daňový systém, aby s ním firmy měly menší náklady. Podpořme vytváření pracovních míst a usnadněme lidem podnikat a pracovat. To by byla větší a účinnější pomoc lidem zasaženým krachem OKD než opatření Sobotkovy vlády," myslí si.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama