Pořadatelé kulturních festivalů dostanou jisté příspěvky od státu

Praha - Pořadatelé kulturních festivalů dostanou jistotu dlouhodobějšího financování svých podniků. Nový dotační program ministerstva kultury, který dnes schválila vláda, bude ročně rozdělovat sto milionů korun.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ministerstvo kultury
doporučujeme

Program státní podpory festivalů profesionálního umění by se měl stát dalším dotačním programem, jehož prostřednictvím ministerstvo podporuje takzvané živé umění. Současná praxe podpory hudebních, divadelních či tanečních festivalů je podle iniciátorů programu nesystémová i málo transparentní.

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) na tiskové konferenci zdůraznil, že program nemá dopad na státní rozpočet, MK peníze na něj vyčlení ze svého rozpočtu. Peníze by také neměly jít na úkor nynějších dotací na podporu živého umění. Festivaly dnes o státní příspěvek soutěží právě v tomto grantovém řízení.

V něm se o podporu ucházejí i další žadatelé a letos dotace na živé umění činí přes 530 milionů korun. Granty na živé umění zahrnují podporu divadelních a tanečních představení, výstav výtvarného umění, koncertů a festivalů, vydávání kulturních časopisů, autorská čtení či literární festivaly.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama