Šlechtová chce zestátnit Pražský hrad. Přišly "hysterické reakce"

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj navrhuje, aby areál Pražského hradu měla ve vlastnictví Česká republika. S iniciativou přišla podle informací serveru Česká justice ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO).

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Karla Šlechtová /ANO/, ministryně pro místní rozvoj
doporučujeme

Návrh zákona navazuje na návrh ústavního zákona o vlastnictví areálu Pražského hradu, vymezuje areál Pražského hradu, stanoví sídlo prezidenta republiky nebo vytváří podmínky pro působení Církve římskokatolické, uvádí server.

Šlechtová se o vlastnictví Pražského Hradu už dříve rozepsala na Facebooku: "Ano! Myslím si, že Pražský hrad je symbol naší národní státnosti, je to symbol náš, naší republiky a nedomnívám se, že by jakékoli budovy na Hradě měly být vráceny církvi. (...) S tím se neztotožňuji ani jako občan ČR a vlastenec," napsala.

Důvodová zpráva k návrhu zákona, kterou má Česká justice k dispozici upozorňuje, že vlastnictví Pražského Hradu dosud není právně ukotveno. To se ale nelíbí církvi. "Je to konfiskační zákon. Proto je také předkládán jako ústavní. Samozřejmě to vnímáme jako zákon v zásadním rozporu s demokratickými principy ochrany soukromého vlastnictví," uvedl pro server generální sekretář České biskupské konference a nový plzeňský biskup Tomáš Holub. 

Šlechtová následně přiznala, že podobnou reakci čekala." Nepřekvapuje mne hysterická reakce části cirkví, jde jim přece hlavně o majetek, což dokazují těmi 1600 žalobami, kterými chtějí získat od státu víc, než na co mají nárok. Ať sami lidé rozhodnou, zda má Hrad jako symbol České republiky patřit jedné církvi, nebo nám všem," uvedla na sociální síti.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama