Další uprchlíci v Česku: Do čtyř měsíců k nám přijde 88 Syřanů

Praha - Česko požádalo Úřad vysokého představitele OSN pro uprchlíky o přidělení 88 syrských běženců, kteří nyní žijí v uprchlických táborech v Turecku. Do Česka by měli přijít během následujících čtyř měsíců. Do léta příštího roku chce přitom česká vláda přijmout téměř 400 běženců.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Otázkou zůstává, zda budou mít migranti o přesun do České republiky zájem. Podobný projekt v minulosti zkoušela rozjet charitativní organizace Generace 21. Většina z přivezených iráckých křesťanů se ale buď pokusila o útěk, nebo požádala o návrat do vlasti.

Česko se přesto zavázalo, že nabídne nový domov téměř čtyřem stovkám syrských uprchlíků, kteří v tuto chvíli žijí v uprchlických táborech v Turecku. Jejich transport do Evropy a rozdělení mezi členské státy Evropské unie přitom předpokládá dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem.

Vláda už požádala OSN o zahájení přesídlování. Informoval o tom deník Právo, který má k dispozici pravidelnou zprávu ministerstva vnitra o migraci, ze které to vyplývá. Prvních 88 migrantů by do Česka mělo dorazit v následujících čtyřech měsících, zbytek do léta příštího roku.

Česká republika už také přijala čtyři uprchlíky z táborů v Řecku. Další tři, kteří prošli bezpečnostní prověrkou, raději z uprchlického tábora utekli, aby nebyli přemístěni do Česka.

Z dokumentů ministerstva vnitra ale vyplývá, že Česká republika nadále odmítá zavedení stálých kvót pro přerozdělování uprchlíků.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama