Filip bude mít ve volbě předsedy jen jednoho protikandidáta

Praha - Delegáti sjezdu KSČM budou volit nového předsedu strany pouze ze dvou kandidátů.

Přidejte svůj názor

IX. sjezd KSČM (14. - 15. 5. 2016)
doporučujeme

Dosavadního předsedu Vojtěcha Filipa vyzvali původně pražský zastupitel Ivan Hrůza a bývalý místopředseda ÚV KSČM Josef Skála. V kandidátském projevu ale Hrůza oznámil, že nebude tříštit hlasy, proto podpoří druhého protikandidáta.

Filip čelí na sjezdu kritice. Komunisté podle ní nejsou dostatečně rázní a viditelní, neohrazují se dostatečně vůči antikomunistům. Hrůza například uvedl, že není možné, aby většina z nejužšího vedení strany měla poslanecký mandát. "Komunisté nikdy nebyli salónními politiky," konstatoval. Je podle něj třeba, aby byli komunisté tam, kde je levicoví voliči potřebují.

"Nepereme se o nic, musíme za něco na obrazovkách bojovat. Lidé potřebují jiný obraz KSČM," uvedl Skála. Přístup současného vedení označil za mdlý a mělký. "Co víc je tématem radikální levice než rozkládání veřejných financí? Je normální, že by z toho těžil fanklub miliardáře?" uvedl Skála případ, kde vidí selhání současného vedení strany. Komunisté podle něj musejí jít k příčinám společenských problémů a vyvozovat z nich závěry tak, aby oslovili velkou většinu.

Loading...
Témata: KSČM | Filip, Vojtěch
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama