Dohra razie ÚOOZ: Žalobkyni Máchové byly odebrány trestní kauzy

Praha - Státní zástupkyni Dagmar Máchové byly v souvislosti s aktuálním vyšetřováním případu vynášení informací odebrány všechny trestní případy.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Informaci deníku aktuálně.cz potvrdila ČTK mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. V kauze byli ve čtvrtek obviněni tři muži ze zneužití pravomoci a přijetí úplatku, obvinění souvisí s neoprávněným předáváním informací z trestních řízení a uzavřených systémů bezpečnostních složek.

"Mohu potvrdit, že po dohodě byla paní Máchová převedena na netrestní úsek státního zastupitelství," uvedla Zenklová. Podle ní šlo o reakci vedení na informace, které státnímu zastupitelství jako zaměstnavateli poskytla policie. "K jejich obsahu se ale vyjadřovat nebudeme," dodala Zenklová. Máchová nebude případy řešit ani u soudu, na starost je dostanou jiní státní zástupci.

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ve středu po tříletém vyšetřování zadržel několik lidí, mezi nimi současné i bývalé policisty. Následně obvinil tři lidi, podle médií jde o detektiva protikorupčního útvaru Radka Holuba, bývalého policistu Igora Gáboríka a středočeského celníka Pavla Šímu. V sobotu poslal soud dva muže do vazby, třetí je vyšetřován na svobodě. Kancelář Máchové prohledal ÚOOZ ve čtvrtek.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama