Kdo je tady prezident? Mluvčí Ovčáček dělá práci za Zemana

Praha - Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana dnes zastoupil hlavu státu. Jiří Ovčáček přijal předsedu bavorské zemské organizace pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) Petra Bystroně. Tímto krokem přebral část politické agendy pana prezidenta.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Předseda německé AfD, český emigrant Petr Bystroň, požádal o setkání s prezidentem Zemanem na Pražském hradě. Velmi neobvykle ho zastoupil tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. "Pan prezident má dnes svůj pracovní program, takže jsem se zhostil tohoto setkání. Bylo to především schůzka informativní." uvedl pro TN.cz Jiří Ovčáček.

Tiskový mluvčí uvedl, že se jednalo o výjimečnou situaci, nemá v plánu přebírat agendu prezidenta. "Ve své podstatě to souzní s činností, kterou vykonávám doposud. Například občas, jednou za 2 až 3 týdny, pořádám tiskové konference." A dodává: "Vše se děje po dohodě s panem prezidentem."

Jiří Ovčáček je potěšen výsledkem setkání. "Je velmi důležité, že to zaznělo právě z Německa a to je podpora názoru pana prezidenta ve věci migračních kvót. Já připomínám, že pan prezident migrační kvóty odmítá. Už několikrát vyzval českou vládu, aby se připojila ke Slovensku a Maďarsku a také podala v této věci žalobu." Petr Bystroň stanovisko Miloše Zemana podpořil. " Je to zajímavé z toho hlediska, že právě Německo migrační kvóty podporuje." uvedl Jiří Ovčáček.

Hlavním tématem schůze byla migrační krize, ale dostalo se i na jiná témata, Ovčáček se zajímal o politickou stranu z hlediska mediálního. "Stana je nálepkována jako extrémistická a populistická, takže mě zajímalo stanovisko pana předsedy. Trošku mi to připomnělo situace, kdy i pan prezident je takto nepravdivě označován, za svá stanoviska ve věci migrační krize."

Jiří Ovčáček byl překvapen, když probíral s předsedou AfD, téma podpory politické strany Afd. "Pan předseda hovořil i o vzrůstající podpoře v hlavním městě Spolkové republiky Německo, Berlíně, což je zajímavá informace, protože toto město je považováno za levicově zaměřené," prohlásil Jiří Ovčáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lubomír Zaorálek má být novým ministrem kultury. na nabídku už prý kývl

21.08.2019 10:59 Místo Michala Šmardy Lubomír Zaorálek. Někdejší ministr zahraničí by se měl stát novým šéfem…

Vzpomínky na 21. srpen: Z dřívějších osvoboditelů stali okupanti. Omluví…

21.08.2019 09:59 Česko si dnes připomíná okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti…

Česká europoslankyně natočila "práci" ruských vojáků v Jižní Osetii.…

21.08.2019 08:46 Pirátská europoslanyně Markéta Gregorová na sociálních sítích zveřejnila „netypické fotky z…

Dusno v Praze: ČR si připomene srpen 1968 a 1969: Milion chvilek něco…

21.08.2019 07:01 V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama