Zeman nemění postoje jako ponožky, píše americký novinář. Za to Babiš a Trump, to je nová demagogie

Praha – Americký novinář a publicista Erik Best se ve svém zpravodaji FS Final Word pozastavuje nad srovnáváním republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa a některých českých politiků. Není to prý ale tak jednoduché, jak se někteří snaží prezentovat.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Prezident Miloš Zeman navštívil v pátek 11. března Poslaneckou sněmovnu
doporučujeme

„Donalda Trumpa lidé čím dál častěji házejí do jednoho pytle s Milošem Zemanem a Andrejem Babišem. Pro Karla Schwarzenberga, Tomáše Halíka a další představují všichni tři nebezpečné demagogy," píše ve svém komentáři Best.

Poukazuje ale na to, že v této trojici je jeden politik, který se od dalších dvou odlišuje. „Zeman se ale od zbylých dvou politiků liší v jednom klíčovém ohledu. Český prezident nemění postoje jako ponožky. Co Trump a Babiš dnes říkají na téma migrace nebo daně, už nemusí zítra vůbec platit. Minimálně v krátkodobém horizontu je Zeman konzistentnější. Zaujme extrémní postoj a drží se ho," vysvětluje americký novinář.

Další dva pak podle něj představují jakousi novou demagogii. „Naopak Trump s Babišem dovedli k dokonalosti umění přilákat extrémním postojem širokou voličskou základnu a pak obratem v ten správný okamžik získat i část voličů, kteří s původním postojem nesouhlasili. Zvládnout to bez ztráty části základny není jednoduché, pokud se to ale povede, takřka proti tomu neexistuje obrana. Trump a Babiš to umí. Ve srovnání s nimi je Zeman pouze staromódním populistou," píše Best.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama