Topolánek otevřeně promluvil o vlivu CIA v Česku

Praha - Expremiér Mirek Topolánek by podle svých slov do politiky znovu nevstoupil. Tvrdí také, že americké firmy na české soudnictví vliv nemají, ale CIA ano.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Mirek Topolánek /ODS/, expředseda
doporučujeme

"Kdybych se mohl dnes rozhodovat a bylo mi těch 40 let, když jsem kandidoval do Senátu a měl ty informace, které mám dnes, tak bych do politiky vůbec nešel. Ale kdybych to měl odpovědět seriózně – udělal jsem řadu chyb v personálních otázkách nebo spíš jsem byl přespříliš loajální k lidem kolem sebe. Ty, které jsem měl vyhodit, jsem měl vyhodit ne až za rok, ale třeba za tři měsíce. To byla první chyba," řekl Topolánek Českému rozhlasu.

Považuje také za chybu, že nikdy neměl takové vůdčí postavení v ODS jako Václav Klaus. "Měl jsem v ODS vykolíkovat ten prostor daleko ostřeji, což by možná znamenalo, že bych skončil daleko dříve, ale měl bych volnější ruce pro uskutečňování celé řady jiných kroků," dodal.

Politika mu sice nechybí, chybí mu ale moc. "Politika samotná – stovky hodin prosezené na naprosto zbytečných jednáních, přesvědčování nepřesvědčitelných, diskuze s lidmi, kterým byste normálně ani nepodali ruku, kdybyste je potkal v běžném životě, to je něco, po čem se vám stýskat nemůže. Nicméně to být uprostřed dění, ty věci ovlivňovat, o těch věcech rozhodovat – tak to mi nepochybně chybí," přiznává.

Přiznal také, že zvažuje žalobu, ale čeká na odvolací soud. "Ta soudkyně, přesto že mě nejmenovala, tak na mě celkem jasně ukázala. Média se toho chopila. Poškodilo mě to jako osobu, poškodilo mě to osobně. Rozhoduji se," uvedl.

Za vším vidí americký vliv. "Ušetřil jsem tomuto státu osm miliard na těch tzv. Pandurech. A já se za to vůbec nestydím, ale Američané nejsou zvyklí přicházet o peníze nikde na světě a ukazuje to vztah té americké administrativy k banánové republice typu Česká republika, která je zajímá jen tehdy, když sem chtějí dodat nějaké zbraně," tvrdí.

V celém řízení i vyšetřování vidí také americký vliv na české soudy. "Americké firmy asi nemají vliv, ale CIA ano. A teď po mě chcete něco, co já nejsem schopný prokázat...To není spekulace, jestliže celou tu záležitost těch Pandurů tady přijede řešit člověk, který má blízko k CIA, který se jmenuje Jackovich, který je takzvaným svědkem v tomto soudním řízením, tak to nemůže být náhoda," prozradil.

Loading...
Témata: Topolánek, Mirek | CIA
Vstupte do diskuze (32)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama