Brno funguje dál i bez lidovců, zastupitelé schválili potřebné body

Brno - Zastupitelstvo Brna dnes schválilo všechny důležité body navzdory tomu, že tři lidovci v pondělí složili své funkce v radě a jejich odchodem fakticky ztratila bývalá koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strana zelených většinu v zastupitelstvu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Brno
doporučujeme

Ačkoli lidovci nechtěli schválit program jednání zastupitelstva, nakonec ho podpořil Daniel Rychnovský (KDU-ČSL), díky kterému se ho podařilo přijmout nejtěsnější většinou 28 hlasů. Zastupitelé tak mohli odhlasovat rozdělení peněz městským částem, na opravy škol nebo dotace na sport mládeže.

Na zastupitelstvu nepadl ani žádný návrh na odvolání kohokoli z vedení města, přestože k tomu opozice teoreticky měla 28 hlasů. Podle Rychnovského však nic takového nemohlo nastat, protože KDU-ČSL vylučuje spolupráci s KSČM, která by se musela na odvolávání podílet.

Lidovci však nechtěli schválit program. "Vedla nás k tomu snaha vyslat primátorovi města (Petru Vokřálovi) další signál, že je nezbytné konstruktivně jednat o nové koalici, která bude mít dostatečný počet hlasů a nebude se třást, jestli pro ten či onen bod najde podporu. Dokud totiž hnutí ANO nemusí, není v jednání příliš vstřícné a nikam nespěchá," řekla ČTK bývalá primátorova náměstkyně Klára Liptáková (KDU-ČSL), která po schválení programu z jednání odešla.

Na programu přitom bylo schvalování dotací na opravy škol nebo do sportu, což až do pondělí spadalo do její gesce. Podle Liptákové by v případě neschválení programu musel primátor jednat o nalezení nové koalice. "Zastupitelstvo by mohl svolat klidně za týden, takže by se o bodech hlasovalo o týden později," řekla Liptáková.

Loading...
Témata: Brno | KDU - ČSL
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama