Ve vládě to vře. Sobotka poslal Babišovi vytýkací dopis

Praha – Andrej Babiš (ANO) bude muset svému koaličnímu kolegovi a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) vysvětlit, proč nebyl minulý týden přítomný na jednání o čerpání evropských dotací.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
doporučujeme

Šéf ČSSD adresoval ministrovi financí dopis, ve kterém mu také vytýká, že jeho úřad nezpracoval klíčový dokument. Informoval o tom dnes server IHNED.cz.

„Byl jsem velmi zklamán vaší neúčastí, a to zejména proto, že uvedené problematiky jsou ve výlučné gesci vašeho resortu. Vzhledem k výše uvedenému bych si vás dovolil požádat o vysvětlení důvodu vaší nepřítomnosti," píše Sobotka v dopise, který má deník k dispozici.

Šéf ANO se v den porady o dotacích sešel s lékaři v karlovarské nemocnici, o čemž informoval na sociálních sítích. Sobotkovi poté vzkázal, že má důležitější věci na práci než sedět na poradách. Na schůzce ho zastoupil jeho náměstek.

Sobotka mu kromě neúčasti vytýká také to, že úředníci z ministerstva financí nedokončili audit, který je důležitý pro zahájení čerpání financí z Evropské unie. V této souvislosti po něm chce, aby mu do 27. května předložil, co udělal pro zrychlení tohoto procesu. Zpoždění by totiž mohlo podle Sobotky ohrozit financování operačních programů. Babiš řekl, že premiérovi odpoví, uvedl server.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama