Topolánek promluvil o Grossovi a vytáhl starou záhadnou kauzu. Vyhlásil válku Babišovi?

Praha - Expremiér Mirek Topolánek ve své nové knize "Hlavně se neposrat" prozradil, kdo před sedmi lety stál za pořízením fotografií a videí politiků a lobistů v Toskánsku. Údajně tím tak vyhlásil válku ministru financí Andreji Babišovi.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Mirek Topolánek
doporučujeme

Analytik Erik Best tvrdí, že je to asi poprvé, co významná osobnost obviňuje Andreje Babiše z toho, že před sedmi lety stál za pořízením fotografií a videí politiků a lobistů, kteří si užívali v Toskánsku.

Bývalý premiér Mirek Topolánek ve své nové knize napsal, že skandál zorganizovali právě Babiš a bývalý zpravodajec Karel Randák. "O Randákově účasti už všichni věděli, protože ho MF Dnes v roce 2009 odhalila jako zdroj 290 fotografií a 40 videí," připomněl Best.

V souvilosti s tím znínil, že Randák veřejně přiznal, že v té době pracoval pro Babiše. "Vždycky ale tvrdil, že hrál v souvislosti se sólokaprem MF Dnes pouze roli prostředníka. Dokonce i Topolánek tehdy prohlásil, že si nemyslí, že Randák skupinu v Toskánsku osobně šmíroval, podotkl Best.

Topolánek se podle něj ve své nové knize rozhodl pro tvrdý útok. "Obvinění navíc převzal dnešní Blesk. Dovolená v Toskánsku, vydavatel knihy (Euromedia), Blesk a Topolánkův současný zaměstnavatel (EPH) mají společného jmenovatele: J&T," dodal.

Podle serveru idnes.cz se také rozepsal o bývalém premiérovi, již zesnulém Stanislavu Grossovi. Napsal, že „Standovy trable byly směšnou epizodou ve srovnání s dnešními Čapími hnízdy a neskutečnými střety zájmů."

Loading...
Vstupte do diskuze (43)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama