Sobotka: "Fotbal potřebuje funkcionáře, kteří aféry zvládnou!"

Praha - Předseda vlády Bohuslav Sobotka se vyjádřil ke kauzám, které v těchto dnech hýbou světem českého fotbalu. Stát totiž do fotbalu ročně dává více jak čtvrt miliardy korun. Podle Sobotky hraje fotbal důležitou roli ve společnosti, ale potřebuje fotbalové funkcionáře, kteří zvládnou řešit aféry a naplnit společenskou roli, jakou fotbal má.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vláda ČR: Bohuslav Sobotka /ČSSD/
doporučujeme

Premiér Sobotka se pro televizi Nova vyjádřil během své návštěvy Královéhradeckého kraje. Předseda fotbalového svazu Miroslav Pelta podotkl, že stát na profesionální fotbal nepřispívá, Sobotka má ale jiný názor.

"Těžko by mohl být profesionální fotbal bez toho, aniž by se podporovalo celé fotbalové hnutí. Když se podívám na celé fotbalové hnutí, tak ze státního rozpočtu tam jen letos půjde 268 milionů korun. To znamená, že stát fotbalové podhoubí pravidelně každý rok podporuje," uvedl Sobotka.

"Já si myslím, že teď je strašně důležité, aby fotbaloví funkcionáři byli schopni unést veřejnou kritiku, která se čas od času objevuje. Já myslím, že český fotbal hraje důležitou roli ve společnosti, ale potřebujeme také fotbalové funkcionáře, kteří to všechno zvládnou!" dodal Sobotka.

Premiér si ale nemyslí, že by stát měl fotbal přestat podporovat. "Já si nemyslím, že bychom s vaničkou měli vylít dítě a kvůli nějakým aktuálním problémům, kterými trpí nejvyšší fotbalová soutěž a které bude potřeba vyjasnit, bychom měli přestat podporovat mládežnický fotbal a sport. To by bylo hrozně špatně!" řekl Sobotka v Odpoledních Televizních novinách s tím, že jeho vláda se naopak chystá navýšit finanční prostředky na sport.

"Zejména chceme podpořit ty oddíly, které pracují s mládeží. Fotbal je nejrozšířenější sport, který u nás má masovou základnu a ti lidé, kteří pracují s mladými lidmi, fotbaloví trenéři, si určitě podporu zaslouží," je přesvědčen premiér.

Sobotka se také vyjádřil k dostavbě dálnice D11. Poslední úsek mezi Prahou a Hradcem Králové by měl být podle Sobotky zprovozněn srpnu příštího roku. Další úseky dálnice D11 z Hradce Králové směrem na Jaroměř a do Polska by vláda chtěla začít stavět na přelomu let 2017 a 2018. Úsek mezi Hradcem Králové a Smiřicemi má ovšem propadlou studii EIA. Vládu tak čeká složitá jednání s Bruselem.

Řeč přišla také na otázku zdravotnictví. "Je jasné, že nás čeká celá řada systémových změn. Nebude stačit zvýšení platu, které na letošní rok plánujeme. Musíme provést také reformu vzdělávání sester a lékařů a více podpořit zdravotnické školství," dodal Sobotka.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama