Zaměstnanost vězňů má do konce roku vzrůst o 20 procent, plánuje Pelikán

Drážďany – Český ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chce dostat více vězňů do práce. Je to jedna ze priorit akčního plánu ke koncepci vězeňství.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Koncepci dnes který dnes představilo ministerstvo spravedlnosti v souvislosti s návštěvou ministra Roberta Pelikána (ANO) v moderní věznici v Drážďanech. Její součástí je třeba zýšení zaměstnanosti vězňů o 20 procent, vypracování návrhu na systémové změny ve vězeňském zdravotnictví či vytvoření podmínek pro zemědělskou práci ve věznicích.

Dalším z obecnějších úkolů je podpora zadávání veřejných zakázek tak, aby část z nich obsahovala požadavek na jejich splnění určitým procentem vězňů nebo lidí se záznamem v rejstříku trestů.

Vězeňská služba uvádí, že ke konci letošního dubna pracovalo 6523 vězňů, tedy asi 46 procent odsouzených. Statistiky do skupiny zaměstnaných započítávají i vězně zařazené ve vzdělávacích programech. Zaměstnanost českých vězňů aktuálně vzrůstá - zatímco za celý loňský rok jich začalo nově pracovat 600, za první čtyři měsíce letošního roku se jich do práce zapojilo dalších 500.

Rezort v plánu stanovil 18 konkrétních úkolů pro letošní i příští rok a týká se řady různých oblastí. Mezi nejbližší cíle tak například patří zavedení chovu včelstev ve vybraných věznicích do konce letošního června. Do prosince příštího roku chce ministerstvo vybudovat novou ubytovnu, která bude splňovat nároky moderního vězeňství, předložit návrh na změnu vězeňského vzdělávacího systému nebo zlepšit podmínky pro výcvik služebních psů.

Důkladněji se pak chce věnovat také problematice zneužívání drog ve věznicích. Vězni budou například častěji plošné testováni na přítomnost návykových látek, rozšířit oblast testování o syntetické drogy. Ti, kteří budou mít pozitivní výsledky pak mají potkat větší represe.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama