Senátní výbor nepodpořil přísnější regulaci hazardu

Praha – Hospodářský výbor horní komory Parlamentu dnes nepodpořil přísnější regulaci hazardu. Zastáncům vládního návrhu k tomu chyběl jediný hlas.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Senát ČR
doporučujeme

Podobně dopadly i senátorské snahy zrušit nebo upravit možnost blokovat webové stránky na základě seznamu určeného ministerstvem financí. Ministerstvo tak chce blokovat stránky s nepovoleným hazardem, kritici této pravomoci mluví o cenzuře internetu.

Poskytovatelé by podle novely museli blokovat připojení k internetu na území Česka, aby zablokovali přístup na internetové stránky uvedené na seznamu nepovolených internetových her. Podobně to funguje v 18 z 27 členských států Evropské unie, většina z nich však umožňuje blokaci jen na základě rozhodnutí soudu.

Právě tím argumentovali zástupci poskytovatelů internetu, podle nichž žádné ministerstvo nemůže nařídit zablokování stránek například s dětskou pornografií. Argumentovali také tím, že blokování stránek bude technicky komplikované a pro poskytovatele bude znamenat až miliardové investice. Senátor Libor Michálek (za Piráty) však ve výboru neuspěl s návrhy, aby blokaci nařizoval soud a aby nebylo možné blokovat jednotlivé stránky, ale celé internetové domény.

ODS v té souvislosti mluvila o cenzuře, s tím ale nesouhlasí náměstek ministra financí Ondřej Závodský. „Nedomnívám se, že by tady byl zásah do práva na informace," uvedl. Poukázal rovněž na to, že poskytovatelé se budou moci proti rozhodnutím o blokaci podat správní žalobu.

Zákon má zavést také opatření proti patologickému hráčství. Prostřednictvím rejstříku budou mít hazard zakázaný například lidé, kteří pobírají dávky pomoci v hmotné nouzi.

Loading...
Témata: Senát ČR | hazard
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama