Mezinárodní ostuda? Samková vystoupila ve Sněmovně a naštvala muslimy, ti odešli

Praha - O pořádný skandál mezinárodních rozměrů se dnes postarala advokátka Klára Samková. V rámci semináře "Máme se bát islámu?" vystoupila s projevem tak ostrým, že prostory Poslanecké sněmovny, kde se akce odehrává, opustil turecký velvyslanec.

Přidejte svůj názor 230 komentářů

Klára Samková
doporučujeme

Samková hned úvodem svého proslovu odpověděla na otázku, jestli se máme bát islámu. Podle ní nikoliv, ale máme s ním bojovat podobně jako se všemi totalitními režimy. "Bojovat a zvítězit, jednou provždy zamezit jeho šíření a označit ho za zločinnou ideologii," řekla Samková.

"Islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus. Je státní zločinnou a zločineckou ideologií," pokračovala advokátka. Její slova ale řada lidí nevydržela a odešla. Prostory Sněmovny opustili zástupci ambasád muslimských zemí a zejména turecký velvyslanec Ahmet Necati Bigali.

Samková se ale nenechala zastavit. "Jste na cestě vrahů, nezbude nic, název vašeho náboženství bude vyslovován s odporem," pokračovala ostře Samková. Projev byl tak ostrý, že jej musel zastavit moderátor diskuse Martin Švehla s tím, že její výroky překračují hranice. To se Samkové nelíbilo, podle Švehly ale nešlo jen o vyjádření názoru, ale o propagandu.

Podle spisovatele Benjamina Kurase není problémem islám, ale "sebevražda západní civilizace." "Místo bání bychom se měli bránit," uvedl s tím, že "z migrace se stává kolonizace. Do dvaceti let budou západní Evropané ve svých městech menšinou."

Další vystupující, islamoložka Zora Hesová, se ale proti jeho slovům ohradila. Tvrdí že "Kuras vykládá islám způsobem běžným pro evropská antiislámská hnutí a buduje obraz islámu, který není založen na znalostech, ale představách, které jsou dnes v médiích." Přiznává ale, že jedna z hrozeb je politizace náboženství. 

Semináře se účastnili například arabista Petr Pelikán, bratr ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, předseda Ústředí muslimských obcí v České republice Muneeb Hassan Alrawi, exministryně spravedlnosti Helena Válková, vyslanci Turecka, Egypta, Saúdské Arábie, Ázerbájdžánu, Iráku, Palestinských území, Kuvajtu a Spojených arabských emirátů, a také poslanci Miroslava Němcová, Marek Benda, Jeroným Tejc, Jaroslav Foldyna a další.

Loading...
Vstupte do diskuze (230)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama