Omezení náhrad zákonodárců ve vazbě? Vláda je k návrhu neutrální

Praha - Vláda se postavila neutrálně k poslaneckému návrhu, aby zákonodárci ve vazbě neměli nárok na některé náhrady. Vyplývá to z informací na webu vlády.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

V předběžném stanovisku kabinet upozornil na to, že úprava platové novely by kvůli vazbě krátila odchodné poslanců a senátorů. S tím by ale nebylo možné souhlasit, kdyby byl dotyčný následně zproštěn obžaloby nebo bylo jeho trestní stíhání zastaveno. Předloha reaguje na soudní rozhodnutí, které přiznalo někdejšímu poslanci za ČSSD Davidu Rathovi doplatek na náhradách za dobu, kterou ve vazbě strávil.

Obecně by kabinet podle vládních legislativců měl s autory novely sdílet názor, že člen zákonodárného sboru nemá dostávat paušální náhrady k pokrytí výdajů, které mu nemohou kvůli pobytu ve vazbě vzniknout.

Poslanec TOP 09 Martin Plíšek, jeden z autorů předlohy, vnímá stanovisko vlády jako signál, že záměr považuje za správný. "S legislativně technickými připomínkami se vypořádáme ve Sněmovně. Tam už bude na každém jednotlivém poslanci, jestli ho podpoří, nebo jestli bude chtít zachovat současný stav, který je dle mého názoru proti zdravému rozumu," uvedl v reakci na rozhodnutí kabinetu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama