Urychlit čerpání peněz z EU musejí všichni včetně Babiše, tvrdí Sobotka

Praha – Šéfovi českého kabinetu Bohuslavu Sobotkovi se nelíbí tempo, jakým se rozjíždí čerpání evropských dotací. I proto je prý třeba zrychlit přípravu na čerpání peněz, co čehož se musí zapojit všichni ministři.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Projev předsedy vlády Bohuslava Sobotky na Summitu k mírovým operacím OSN
doporučujeme

„Nejsem spokojený s tempem rozjezdu čerpání nových evropských fondů. Ministerstva musí podle mého názoru výrazně zrychlit přípravu čerpání peněz na nové programové období a vyřešit všechny administrativní a věcné problémy," uvedl dnes Sobotka. V programovém období 2014 až 2020 má Česko k dispozici přibližně 650 miliard korun

I proto se podle premiéra musí zapojit všichni odpovědní členové vlády včetně ministra financí Andreje Babiše (ANO). Reagoval tak na Babišův dopis, v němž vicepremiér odmítl Sobotkovy výtky ohledně čerpání evropských fondů.

„Právě ministerstvo financí má v oblasti přípravy na čerpání fondů několik důležitých úkolů, které je nutné co nejdříve splnit a které za něj nemůže udělat nikdo jiný. Přidat v tempu musí tedy i na ministerstvu financí," uvedl premiér v prohlášení.

Sobotka chtěl po ministrovi vysvětlení, proč nebyl minulý týden na jednání o fondech, a vyčetl mu, že jeho úřad nezpracoval důležitý dokument. S tím ale Babiš nesouhlasí. „Tuto tezi odmítám, protože je zcela nepravdivá, a považuji za skandální, že informace o ní mají k dispozici média dříve než ministr financí," napsal Babiš v odpovědi. Dodal, že z jednání Rady Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) se řádně omluvil a byl připraven ho zastoupit odborný náměstek.

Babiš si myslí, že jelikož rada projednává zásadní odborné otázky ohledně auditního orgánu, který je na něm nezávislý, nepokládá svou účast za vhodnou ani účelnou.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama