Nedostatek vody už pocítila vláda. Ministři se neshodli na řešení krize

Praha - Meteorologové varují, že nás čekají rekordní sucha a vláda dnes proto hledala nějaké řešení, které by co nejvíce omezilo následky nedostatku vody. Celá jednání ale ztroskotalo na otázce financování nákladných projektů - ty by měly totiž vyjít na zhruba 14 miliard korun.

Přidejte svůj názor

Vodní osvěžení
doporučujeme

Budování rybníků, nádrží, údržba řek a vodních koryt. To jsou jen některé z projektů, do kterých by vláda ráda investovala ve velkém. Otázkou ale zůstává, kde vzít 14 miliard, které jsou ke spuštění projektu potřeba.

Právě otázka peněz ministry rozdělila na dva tábory a byla to právě otázka peněz, na které dnešní jednání ztroskotalo. Ministerstvo životního prostředí totiž navrhlo místo státní kasy využít spíše operačních programů Evropské unie. K tomu ale mají výhrady ministři zemědělství.

Ministři nyní mají dva týdny na to, aby doladili detaily plánu na to, jak zvládnout sucho a nedostatek vody. Pak se tento bod programu začne projednávat znovu.

"My jsme si jenom chtěli ještě zkoordinovat čerpání z fondů, protože ten materiál je docela zásadní v tom, že ta opatření budou velmi finančně náročná," řekl ministr životního prostředí Richard Brabec.

"Chceme propojovat vodohospodářské soustavy, protože ta propojenost je důležitá proto, že když v některé části republiky opravdu sucho výrazně ovlivnuje dodávky at už pitné vody, nebo pro průmysl, abysme byli schopni si tu vodu přečerpat z jiné části území," dodal ministr zemědělství Marian Jurečka.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koněv v Praze jitří emoce. Kvůli vandalství vypukla nová diplomatická…

23.08.2019 17:01 Ruské velvyslanectví ostře odsoudilo pomalování pomníku maršála Ivana Koněva v Praze 6, označilo to…

Rozruch kolem civilní rozvědky: Obviněn exnáměstek, Chovanec zadržen nebyl

23.08.2019 16:11 Aktualizováno Policie dnes obvinila bývalého náměstka Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Zdeňka…

Rebelie v ČSSD zažehnána. Hamáček má podporu klubu, zůstává i Foldyna

23.08.2019 16:03 Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes novinářům řekl, že mu poslanecký klub sociální demokracie vyjádřil…

Prezident Zeman mystifikoval. Jeho výrok o Šumavě rozzlobil přírodovědce

23.08.2019 15:41 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman podle vědce Pavla Kindlmanna pronáší o Šumavě nepravdivé výroky. Týkají se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama