Hašek se sešel s Nočními vlky. A teď dodal...

Praha - Jihomoravský hejtman Michal Hašek čelil kritice za to, že se na pietním aktu sešel a vyfotil s ruskými motorkáři z klubu Nočních vlků. Podle svých slov by to ale udělal znovu.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Hejtman Michal Hašek /ČSSD/
doporučujeme

Motorkáři z ruského motocyklového klubu Noční vlci, známého vztahy s prezidentem Vladimirem Putinem, nejprve na jihu Polska v bývalém nacistickém vyhlazovacím táboře Osvětim uctili památku obětí fašismu. Odtud se pak vydali do Brna. Šéf klubu Alexandr Zaldostanov je na sankční listině USA i Evropské unie za aktivní podporu ruské anexe Krymu. Průjezdu Evropou se však neúčastní.

„Dnes večer vzdali v Brně na Ústředním hřbitově hold vojákům Rudé armády padlým při osvobození Brna a jižní Moravy ruští, čeští i slovenští motorkáři. Vše proběhlo klidně, důstojně a bez jakýchkoliv problémů. Bylo pro mne silným zážitkem být při tom a společně se poklonit památce padlých s ruským generálním konzulem panem Budajevem. Jsem zvědav, co se zítra dozvím z českých médií," uvedl na sociálních sítích už dříve Hašek a přidal několik fotografií.

Ve vysílání Českého rozhlasu nyní opět uvedl, že nešel na motorkářský sraz, ale zúčastnil se pietního aktu. "Nevadí mi, že jsem se s nimi vyfotil. Jsem demokrat," tvrdí. Podotkl, že vlajky samozvané Doněcké republiky, která je na fotografii také vidět, si nevšiml. Podle svých slov by se s nimi ale klidně vyfotil znovu.

Hašek našel zastání zejména u prezidenta Miloše Zemana. Ten ocenil, že hejtman uctil památku vojáků padlých při osvobozování naší vlasti. "V době pokusů o přepisování dějin je to velmi důležité. Z tohoto úhlu pohledu je "kauza Noční vlci" absolutně nedůležitá," uvedl pro EuroZprávy.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama