KSČM podporuje diktátorské, sektářské a krvavé režimy, tvrdí bývalý straník původem ze Sýrie

Praha – Ostře se do komunistů pustil jeden z členů strany, který v roce 2009 za KSČM kandidoval do Evropského parlamentu Hassan Charfo. Politik syrského původu na sociálních sítích oznámil odchod ze strany, neopomněl k tomu dodat tvrdou kritiku své někdejší partaje.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

IX. sjezd KSČM (14. - 15. 5. 2016)
doporučujeme

„Já níže podepsaný Doc. Ing. Hassan Charfo, DrSc. v návaznosti na svoji resignaci na všechny stranické funkce dne 10. 9. 2012 a v návaznosti na výsledky IX. sjezdu KSČM konaného v Praze ve dnech 14-15. 5. 2016 prohlašuji své vystoupení z této strany," uvedl s s tím, že právě tento sjezd zakonzervoval tendence elitářství, panství, oportunismu, kariérismu, nečitelnosti, odtržení od skutečných zájmů nejširších vrstev obyvatel.

Strana podle jeho vyjádření nerespektuje vnitrostranické názorové svobody a brání publikačnímu pluralismu ve stranickém tisku. Mluví také o nezdravém nacionalismu a xenofobii, podpoře diktátorských, sektářských a krvavých režimů i agresivní politiky ruské vládnoucí oligarchie při snaze o přerozdělování světových sfér vlivu.

Charfo, který pochází ze syrského Aleppa podle svých slov také nesouhlasí s „osočováním a pošpiněním osvobozeneckého boje syrského lidu i lhostejností vůči vraždění a exodusu tohoto trpícího a bojujícího národa za svobodu, důstojnost, spravedlivost a nezávislost".

Celé prohlášení: 

Já níže podepsaný Doc. Ing. Hassan Charfo, DrSc. v návaznosti na svoji resignaci na všechny stranické funkce dne 10. 9. 2012 a v návaznosti na výsledky IX. sjezdu KSČM konaného v Praze, ve dnech 14-15. 5. 2016, které zakonzervovaly tendence elitářství, panství, oportunismu, kariérismu, nečitelnosti, odtržení od skutečných zájmů nejširších vrstev obyvatel, nerespektování vnitrostranických názorových svobod, bránění publikačnímu pluralismu ve stranickém tisku, snoubení se s nezdravým nacionalismem a xenofobií, podpory diktátorských, sektářských a krvavých režimů i agresivní politiky ruské vládnoucí oligarchie při snaze o přerozdělování světových sfér vlivu, osočování a pošpinění osvobozeneckého boje syrského lidu i lhostejnosti vůči vraždění a exodusu tohoto trpícího a bojujícího národa za svobodu, důstojnost, spravedlivost a nezávislost, PROHLAŠUJI své vystoupení z této strany.

V Praze, dne 17. 5. 2016

Doc. Ing. Hassan Charfo, DrSc.

Loading...
Témata: KSČM | Sýrie
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lubomír Zaorálek má být novým ministrem kultury. na nabídku už prý kývl

21.08.2019 10:59 Místo Michala Šmardy Lubomír Zaorálek. Někdejší ministr zahraničí by se měl stát novým šéfem…

Vzpomínky na 21. srpen: Z dřívějších osvoboditelů stali okupanti. Omluví…

21.08.2019 09:59 Česko si dnes připomíná okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti…

Česká europoslankyně natočila "práci" ruských vojáků v Jižní Osetii.…

21.08.2019 08:46 Pirátská europoslanyně Markéta Gregorová na sociálních sítích zveřejnila „netypické fotky z…

Dusno v Praze: ČR si připomene srpen 1968 a 1969: Milion chvilek něco…

21.08.2019 07:01 V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama