Zeman opět vyhrál, tvrdí známý novinář. A Sobotka?

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka se v otázce uprchlíků postavil na stranu, na které stál prezident Miloš Zeman celou dobu. Tvrdí to americký novinář Erik Best.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Sobotka podle Besta spoléhá na to, že lidé jeho výrokům týkajícím se zahraniční politiky nevěnují příliš pozornosti. Je si prý totiž vědom, že to jediné mu umožňuje měnit je dle aktuální situace. "Dokud je ale premiérem, je třeba brát jeho výroky vážně," připomíná Best.

Musíme si podle něj všímat toho, že nejprve tvrdošíjně odmítal možnost připojit se ke Slovákům v žalobě proti EU kvůli přerozdělování uprchlíků. Musíme si také všimnout i toho, že nyní je podle ministra vnitra Milana Chovance vláda pravděpodobně připravena podat stížnost na EU v případě, že bude ČR v záležitosti kvót přehlasována. "Je třeba si všimnout i toho, že v okamžiku, kdy Angela Merkelová oznámila svůj tajný plán s Tureckem ohledně uprchlíků a víz, Sobotka pro ni měl jen slova chvály," dodal Best.

Novinář také připomněl, že Sobotka kritizoval i své vlastní poslance, kteří hlasovali pro nezávazné usnesení proti zrušení vízového režimu pro turecké občany. "Nyní se ale jeho výroky nenápadně čím dál víc přibližují tomu, co říkají poslanci, které kritizoval," vvysvětluje novinář.

"A konečně si musíme všimnout i toho, že i když si to vyžádalo několik měsíců a neformální hlasování o nedůvěře Sobotkovi v parlamentu, premiér se nyní v těchto dvou otázkách staví tam, kde byl Miloš Zeman po celou dobu," uzavřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama