Bakalu je třeba zavřít, prohlásil Zeman. Pak mluvil o sexu a marihuaně

Hranice (Přerovsko) - Prezident Miloš Zeman dnes před studenty Střední průmyslové školy v Hranicích na Přerovsku opět kritizoval podnikatele Zdeňka Bakalu v souvislosti se situací v OKD.

Přidejte svůj názor 65 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Kromě svého dřívějšího přirovnání Bakaly k Viktoru Koženému dnes prohlásil, že "patří zavřít". Čeká prý na to, až na Bakalu bude podáno trestní oznámení. Na setkání se studenty při Zemanově návštěvě v Olomouckém kraji padly kromě dotazů na OKD i otázky na legalizaci marihuany či první prezidentův vztah s dívkou. Diskuse se zúčastnilo zhruba 300 studentů z nejnižších ročníků.

Zeman Bakalu kritizoval v souvislosti s dotazem na situaci v OKD. "Domnívám se, že je třeba zavřít Zdeňka Bakalu. Po Viktoru Koženém je to podle mého názoru největší podvodník v českém podnikání," uvedl Zeman.

Prezident své tvrzení ilustroval na propadající se ceně akcií OKD, respektive NWR. "Já jen čekám a doufám, že k tomu dojde, dokonce si myslím, že už k tomu došlo, až na Zdeňka Bakalu bude podáno trestní oznámení za vytunelování OKD. Po odchodu Viktora Koženého jsem se domníval, že tuneláři v České republice skončili a vidím, že tady bohužel minimálně jeden ještě zůstal," uvedl prezident. V přítomnosti hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) stíhaného v korupční kauze Zeman o den dříve vyzdvihoval presumpci neviny a kritizoval předčasné soudy politiků i novinářů.

Zeman se neobává případného trestního oznámení za svá kritická slova na adresu podnikatele Bakaly. "Ať mě klidně trestně stíhá, protože už jednou, myslím že to byl Lubomír Zaorálek, prohlásil, že pan Bakala je gauner. Pan Bakala ho žaloval a soud prohlásil, že Lubomír Zaorálek má pravdu," řekl Zeman odpoledne novinářům ve Městě Libavá.

Loading...
Vstupte do diskuze (65)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama