Sněmovna dostane o 68 milionů navíc, je třeba vybavit nové poslance

Praha - Rozpočtový výbor tento týden schválil návrh, podle kterého by Poslanecká sněmovna měla mít ve svém rozpočtu v příštím roce zhruba o 68 milionů korun víc než letos.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Vyšší výdaje souvisí hlavně se sněmovními volbami v příštím roce, protože bude třeba vybavit nově zvolené poslance," sdělil předseda výboru Václav Votava (ČSSD).

Částka 23,7 milionu korun má sloužit například na pořízení notebooků, tiskáren, softwaru a zajištění technické podpory i na vymalování a obnovu nábytku. Dalších 12,4 milionu je určeno například na obnovu serverů či zastřešení nádvoří v paláci, který přiléhá k Malostranskému náměstí.

Rozpočtový výbor projednával návrhy rozpočtů šesti nezávislých kapitol, jak je podle zákona v jeho pravomoci. Jde kromě Sněmovny o Senát, Hrad, ombudsmana, Ústavní soud a Nejvyšší kontrolní úřad. Ministerstvo financí tyto schválené návrhy posléze zapracuje do návrhu celého státního rozpočtu, který musí do konce září předložit poslancům.

Rozpočtový výbor téměř všechny návrhy rozpočtů uvedených kapitol schválil. Výjimkou byl pouze rozpočet Nejvyššího kontrolního úřadu, jehož projednávání výbor přerušil. Důvodem je spor mezi poslanci a ministerstvem financí ohledně uvolnění peněz na stavbu nového sídla úřadu.

Výbor schválil i návrh rozpočtu Senátu, který bude mít téměř 550 milionů korun. Je to proti letošku asi o devět milionů méně.

Kancelář prezidenta republiky by měla mít v rozpočtu téměř 429 milionů korun. Jdou na provoz nejen samotné prezidentské kanceláře, ale i Správy pražského hradu a Lesní správy Lány. Proti letošku jde o částku asi o 30 milionů nižší. Poslanci přesto zvýšili původní sumu, kterou navrhlo ministerstvo financí. Přidali prezidentské kanceláři osm milionů na rekonstrukci bytového domu v Lánech a dalších 16 milionů na přesun technologie trafostanice na Hradě.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lubomír Zaorálek má být novým ministrem kultury. na nabídku už prý kývl

21.08.2019 10:59 Místo Michala Šmardy Lubomír Zaorálek. Někdejší ministr zahraničí by se měl stát novým šéfem…

Vzpomínky na 21. srpen: Z dřívějších osvoboditelů stali okupanti. Omluví…

21.08.2019 09:59 Česko si dnes připomíná okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti…

Česká europoslankyně natočila "práci" ruských vojáků v Jižní Osetii.…

21.08.2019 08:46 Pirátská europoslanyně Markéta Gregorová na sociálních sítích zveřejnila „netypické fotky z…

Dusno v Praze: ČR si připomene srpen 1968 a 1969: Milion chvilek něco…

21.08.2019 07:01 V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama