Zeman se zastal Štěcha: Jeho projev v Terezíně nebyl nacionalistický

Praha - Nedávný projev předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) v Terezíně nebyl nacionalistický, domnívá se prezident Miloš Zeman. Také kritizoval návrh Evropské komise na reformu azylového řízení.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

"Zločiny během odsunu byly dílem konkrétních jednotlivců, zato nacistické zločiny během okupace byly součástí oficiální a promyšlené politické kampaně německého státu," uvedl 15. května v Terezíně Štěch. Federace židovských obcí v ČR poté sdělila, že Štěchův projev se nesl "v protiněmeckém nacionalistickém duchu", který na pietní akci nepatří.

"Sdílím názor pana předsedy Štěcha, že to nebyl projev protiněmecký, ale protinacistický," uvedl Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Prezident také řekl, že nemá nic proti obsahu projevu šéfa svazu bojovníků za svobodu na stejné akci v Terezíně. Zároveň ale Zeman prohlásil, že tento projev nečetl. Předseda svazu Jaroslav Vodička v projevu uvedl, že uprchlíci v nynější migrační krizi neutíkají před válkou a chtějí jen využít evropský sociální systém.

Zeman také kritizoval návrh Evropské komise na reformu způsobu řešení žádostí o azyl. Podle komise má být pravidlo, že žádost má na starost první země, kam uchazeč vstoupí, doplněno o krizové přerozdělování uprchlíků do dalších států EU. Ze systému by bylo možné se dočasně vyplatit částkou 250.000 eur za jednoho odmítnutého žadatele. Český prezident to označil za "obchodování s lidmi".

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama