Zeman by ve volbách podle listu Sme asi obhájil úřad

Bratislava - Český prezident Miloš Zeman již nyní bere výkon prezidentského úřadu jako předvolební kampaň a získal důležitého spojence v osobě šéfa hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše, napsal dnes slovenský list Sme k důvodům, kvůli nimž se prezidentské funkce v roce 2018 nejspíš znovu ujme "hulvátský a xenofobní Zeman". Porazit by ho podle deníku mohl jen někdo známý a pokud možno mladší než nynější hlava českého státu, kdo by zároveň byl šikovným řečníkem.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Zemana by mohl porazit jen někdo známý a pokud možno mladší než nynější hlava českého státu, kdo by zároveň byl šikovným řečníkem.

Skutečnost, že Zeman zatím nemá silného protikandidáta, deník zdůvodnil i tím, že nynější prezident bude po volbách plánovaných na podzim roku 2017 hrát klíčovou roli při pověření sestavením vlády. "Nepostaví ho (prezidentského kandidáta) hnutí ANO, které má nejvyšší preference a těší se na sestavování vlády a sám Babiš na premiérský post. Pro komunisty je současný prezident ideální a další opoziční strany jsou slabé," uvedl list.

"Jaký by měl být kandidát schopný prezidenta poslat na jaře 2018 do penze? Už dnes by měl být známý - stěží může populárního Zemana porazit někdo, koho dnes nezná ani celá pražská kavárna," soudí Sme. Dodal, že případný vyzyvatel současného prezidenta by také musel být připraven snášet nejhorší Zemanovy útoky.

Zástupce šéfredaktorky Sme Petr Šabata v článku pod titulkem "Češi hledají antiZemana, nejraději by měli Kisku," dále napsal, že dobrý prezident je i bez velkých kompetencí pro zemi požehnáním, což je z Prahy dobře vidět na Kiskovi. "Již dnes je Zeman pro Česko bezpečnostním rizikem a co teprve v případném druhém funkčním období, kdy se nebude muset ohlížet už vůbec na nic - jen na vlastní ego a zájmy svých svých sponzorů?" uzavřel deník.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama