TOP 09 zahájila krajskou kampaň: Věříme ve svobodu. Věříme ve Vás

Praha - Bezpečí, svoboda, lidská práva a prosperita – to jsou hlavní témata, se kterými jde TOP 09 do krajských voleb. Svá témata představili novinářům jednotliví krajští lídři. Převládalo mezi nimi odpovědné hospodaření, zlepšení dopravy a zdravotnictví nebo podmínek pro podnikání. 

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Miroslav Kalousek /TOP 09/, předseda strany
doporučujeme

TOP 09 dnes odstartovala kampaň před krajskými volbami. Kromě regionálních témat se chce podle svého předsedy Miroslava Kalouska zaměřit na hájení svobod, které současná vládní koalice omezuje. Tomu odpovídá i jeden z volebních sloganů strany: „Věříme ve svobodu. Věříme ve Vás."

„Naší kampaní chceme oslovit především voliče upřednostňující rozumové pragmatické řešení problémů. Samostatné odpovědné občany, kteří si cení svobody a jsou si vědomi svých práv," uvedl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Všechny tři vládní strany mají bohužel jedno velké společné téma - postupné omezování lidské svobody a zvyšování závislosti občana na státní moci," uvedl Kalousek s poukazem na seznam nesvobody. TOP 09 chce proto podle něj udělat všechno pro to, aby se tento seznam o 16 bodech nerozšiřoval, ale naopak zmenšoval.

„V komunikaci nám pomohou nové webové stránky, které jsou přehlednější a jednodušší. Naším současným cílem je otevřít debatu o programu bez populistického nánosu, který už dnes potkáváme na billboardech. Proto jsme připravili speciální kvíz, který místo proklamací a slibů otvírá možnost přemýšlet, kam by měla naše země směřovat. Tím navazujeme i naše heslo ,Silou rozumu´," představil volební manažer TOP 09 Jaroslav Poláček novou volební aplikaci, která svou inspiraci našla v americké kampani.

Ústecký lídr Michal Kučera svůj program dokonce v nadsázce nazval Marshallovým plánem obnovy regionu. Liberecký lídr František Gábor chce využít své zkušenosti veterána z války v Perském zálivu a chce být „hejtmanem, za kterého mluví činy".

Ostrý byl zejména jihomoravský lídr Jan Vitula, který současného hejtmana Michala Haška (ČSSD) označil za nejpopulističtějšího z krajských šéfů. Připomenul i jeho setkání s ruským nacionalistickým motorkářským klubem Noční vlci. „My mu chceme ukázat ve volbách, že vlkům je nejlépe na Urale a on tam může se svým hradním pánem odejít taky," uvedl.

V Olomouckém kraji vede TOP 09 do voleb poslankyně Jitka Chalánková, v Moravskoslezském a Pardubickém kraji její kolegové Herbert Pavera a Jiří Skalický. Mezi další lídry patří karlovarský primátor Petr Kulhánek, lékaři Richard Pirkner a Petr Tiso v Plzeňském a Středočeském kraji, Vlastislav Navrátil ve Zlínském kraji a šéf Sdružení historických sídel Libor Honzárek na Vysočině.

Čestný předseda strany Karel Schwarzenberg s poukazem na rakouské prezidentské volby vyzval občany, aby krajské volby nepodceňovali a přišli hlasovat. Poznamenal, že jen nadávání po hospodách jim nepomůže.

Do kampaně, na které strana spolupracuje s agenturou AdHackers, vloží TOP 09 25 miliónů korun. Stranický think-tank TOPAZ, který realizuje v regionech programové konference a školení, uspořádá pro lídry už tento měsíc seminář s Olivierem Ubédou, bývalým volebním manažerem prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Loading...
Vstupte do diskuze (39)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama