Kandidátku TOP 09 v hradeckém kraji povede exministr Heger

Hradec Králové - Náčelníka Horské služby Krkonoše Adolfa Klepše vystřídá na postu lídra kandidátky TOP 09 pro krajské volby v Královéhradeckém kraji poslanec a bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger. Podle strany je právě téma zdravotnictví jednou z krajských programových priorit.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Leoš Heger /TOP 09/, exministr zdravotnictví
doporučujeme

ČTK změně na kandidátce informovala krajská manažerka TOP 09 Romana Putnová. Původně byl lídrem Klepš, ten ale už v březnu odstoupil, odvolával se na pracovní vytížení, kvůli kterému by se nemohl dostatečně věnovat volební kampani.

V minulosti Heger také řídil hradeckou fakultní nemocnici. „Úlohu lídra jsem přijal i proto, že zdravotnictví, které je mojí profesí, patří k oblastem, o které je potřeba pečovat v kraji i celém státě," uvedl místopředseda TOP 09.

Heger se v boji o post hejtmana utká s vysokoškolským pedagogem Jiřím Štěpánem (ČSSD) nebo policejním exprezidentem Martinem Červíčkem, který povede kandidátku ODS. KSČM do voleb povede současný první náměstek hejtmana Otakar Ruml. Kandidátku ANO vede náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

V čele koalice STAN a Východočechů bude poslankyně Martina Berdychová. Kandidátku Koalice pro Královéhradecký kraj, kterou tvoří KDU-ČSL, Hradecký demokratický klub (HDK) a Volba pro město (VPM), povede krajský předseda lidovců Vladimír Derner.

Současný hejtman Lubomír Franc (ČSSD) se rozhodl na místo hejtmana nekandidovat, chce se soustředit na práci senátora.

TOP 09 tento týden také spustila kampaň pro krajské volby. „Naší kampaní chceme oslovit především voliče upřednostňující rozumové pragmatické řešení problémů. Samostatné odpovědné občany, kteří si cení svobody a jsou si vědomi svých práv," uvedl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Strana má v plánu zaměřit se na hájení svobod, které současná vládní koalice omezuje. Tomu odpovídá i jeden z volebních sloganů strany: „Věříme ve svobodu. Věříme ve Vás."

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama