Těm s Alláhem v hlavě lezou do zadele, dají vám přes držku. Takto komentují volby v Rakousku Okamura a Konvička

Praha – Rakousko už zná jméno svého nového prezidenta. Po velmi těsném bojí zvítězil někdejší šéf zelených Alexander Van der Bellen, který porazil zástupce svobodných Norberta Hofera. Podle Tomia Okamury to v podstatě znamená Hoferovo vítězství. A rázný vzkaz poslal i šéf Bloku proti islámu Martin Konvička.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Vlajka Rakouska
doporučujeme

Oba kandidáty nakonec dělilo jen 31.026 hlasů. „Přes těsnou prohru v rakouských prezidentských volbách gratulujeme našemu příteli, kandidátu naší partnerské rakouské strany FPÖ Norbertu Hoferovi k vítězství, protože získání hlasů téměř poloviny národa v přímé volbě JE gigantické vítězství pro outsidera, proti kterému se spojila všechna mainstreamová média i všechny mainstreamové politické strany," myslí si šéf hnutí SPD Tomio Okamura.

Psali jsme:  

Hofer podle něj ustál nenávistnou a štvavou kampaň, o jeho prohře nakonec rozhodly  korespondenční hlasy na poslední chvíli, což podle Okamury vzbuzuje určité otazníky. „Rakouské volby přinášejí několik zásadních poselství. Už celá polovina voličů ztratila důvěru v politický systém ovládaný socialisty (SPÖ) a lidovci (ÖVP), který v této zemi fungoval celá desetiletí. Migrační krize není příčina, ale následek absolutní ignorace občanů ze strany politických elit celé Evropy včetně Rakouska nebo České republiky. Občané nikdy nesouhlasili s tolerancí nelegální migrace a radikálního islámu, ani s královským sociálním zabezpečením pro ekonomické migranty," uvedl na sociálních sítích Okamura.

O možných nesrovnalostech ve výsledku rakouských voleb hovoří také Konvička. „Pokud se ukáže, že se v rakouských volbách švindlovalo s hlasy - a nezáleží, v čí prospěch - dostane se náš jižní soused co do politické kultury na úroveň afrických nebo latinoamerických blbokracií... a NEBUDE to vina připrchlíků, ba ani islámské menšiny, ale jen a pouze vina Rakušanů, kteří těm s Alláhem v hlavě lezou preventivně do zadele," napsal ostře na svůj facebookový profil.

Šéf Bloku proti islámu se pak také pustil do českého premiéra Bohuslava Sobotky, který k volbám uvedl, že „vyhrála slušnost nad populismem". „Toho prapodivného adorování 'slušnosti' ze strany establišmentu jsem si poprvé všiml někdy v období Zemanovy prezidentské volby, kdy média najela na mantru, že občan Z. je 'neslušný', kdežto kterýkoli jiný občan i neobčan, který stál proti němu, byl jakože slušný. Sám jsem si to v ostřejších barvách prožil na začátku roku 2015, kdy mě 'slušný' exrektor Grubhoffer kvůli neslušnosti hnal k jakési komisi," rozjel se Konvička.

„Celý ten čas jsem měl chuť připomínat, že takový Adolf Hitler byl nekuřák, abstinent a sprostě mluvil jen výjimečně, například když přišla řeč na Židy, zatímco Winston Churchill kouřil, pil a nejspíš i klel. Nebo z našich vlastních novodobých dějin - hospodský povaleč ve vytahaném svetru Václav H. versus distingovaný právník v obleku na míru Gustáv H. Volte dál slušné politiky ... a nedivte se, když Vám dají přes držku," vzkazuje lidem lídr BPI.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama