Liptáková rezignovala na funkce ve vedení KDU-ČSL Brno, nesouhlasí s plánovanou koalicí

Brno – Při jednání o brněnské koalici nastala zásadní změna. Lidovci v pondělí rozhodli o ukončení dohody s ČSSD. To se však nelíbí někdejší náměstkyni brněnského primátora Kláře Liptákové, která kvůli tomu rezignovala na post první místopředsedkyně KDU-ČSL Brno-město.

Přidejte svůj názor

Magistrát města Brna, Nová radnice
doporučujeme

Liptáková  dnes oznámila svou rezignaci na funkci první místopředsedkyně KDU-ČSL i na pozici člena městského výboru strany. Politička však dodala, že v zastupitelstvu města zatím zůstává. Naopak na funkci předsedkyně klubu lidoveckých zastupitelů rovněž rezignuje.

Někrejší náměstkyně oznámila rezignaci brněnskému předsedovi strany Jiřímu Miholovi. „Oznamuji Vám svou rezignaci na funkci první místopředsedkyně KDU-ČSL Brno město a na pozici člena Městského výboru KDU-ČSL Brno město. Tímto krokem se distancuji od včerejšího usnesení Městského výboru KDU-ČSL-Brno město o jednostranném ukončení dohody uzavřené mezi KDU-ČSL a ČSSD za situace, kdy ČSSD neporušila svůj závazek a naopak dávala najevo, že ho respektuje a hodlá dodržet. Jsem přesvědčena, že tento postup nelze hodnotit jinak, než jako snahu být za každou cenu 'při tom'," uvedla Liptáková, která byla ještě na počátku minulého týdne primátorovou náměstkyní, ale spolu s dalšími dvěma radními funkce složila.

Koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a SZ v Brně se rozpadla už v dubnu. KDU-ČSL uzavřela dohodu s ČSSD, ostatní tři strany se dohodly s TOP 09, nikdo ale neměl většinu v zastupitelstvu. Původně zamýšlená šestikoalice se nedokázala dohodnout, ANO tak dalo jako vítěz voleb nabídku na pětikoalici KDU-ČSL a ČSSD.

Sociální demokraté trvají na tom, že dohodu s lidovci neporuší a do koalice bez nich nepůjdou, KUD-ČSL se v pondělí rozhodla smlouvu s ČSSD zrušit, podle předsedy Miholy totiž nevedla k žádnému řešení. Lidovci tak budou jednat o nabídce ANO, která se týká vytvoření pětikoalice.

Loading...
Témata: Brno | KDU - ČSL
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama