Zeman gratuloval Van der Bellenovi ke zvolení, doufá v posílení přátelských vztahů

Praha - Prezident Miloš Zeman poslal nově zvolenému rakouskému protějšku Alexanderu Van der Bellenovi blahopřejný dopis. Doufá, že bezproblémové vztahy mezi Prahou a Vídní budou pokračovat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

"Pan prezident věří, že společně s novým rakouským prezidentem přispějí k posílení přátelských a bezproblémových vztahů mezi oběma zeměmi," řekl dnes mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, který zveřejnil plné znění telegramu:

Vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji pogratuloval ke zvolení prezidentem Rakouské republiky.

Těší mě, že jsou vztahy mezi našimi zeměmi přátelské a bezproblémové a že se úspěšně rozvíjejí v mnoha oblastech. Jsem přesvědčen, že tento pozitivní trend bude pokračovat i nadále a že také my dva z našich prezidentských funkcí přispějeme k jeho posílení.

Rád bych Vám, pane prezidente, popřál pevné zdraví a hodně úspěchů ve Vašem profesním i soukromém životě.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Další čeští politici výhru Van der Bellena přivítali už v pondělí, označili ji za vítězství nad populismem. "I v nesnadné době, kterou Evropa prochází, je možné uspět, aniž by politik podléhal populismu a nacionalismu," uvedl například premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Van der Bellen ve volbách velmi těsně porazil kandidáta Svobodné strany Rakouska Norberta Hofera. Zatímco po sečtení hlasů odevzdaných v neděli přímo ve volebních místnostech Hofer těsně vedl, vyhodnocení téměř 750.000 korespondenčních hlasů rozhodlo o tom, že ještě těsnějším rozdílem celkově zvítězil Van der Bellen. Soupeře dělilo pouhých 31.026 hlasů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama