Zeman v červnu navštíví Makedonii, bude řešit migraci. Amerika odložena na podzim

Praha - Prezident Miloš Zeman na začátku června navštíví Arménii a Makedonii. Plánovanou letní cestu po Střední a Jižní Americe Pražský hrad odložil na podzim.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

V srpnu tak prezident nejspíš poletí jen na zahájení olympijských her do Brazílie. ČTK to dnes řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Cesta do Makedonie a Arménie se uskuteční 8. až 10. června. Zeman nejprve navštíví Makedonii, kde jedním z hlavních témat bude nejspíš migrační krize. Přes makedonské hranice s Řeckem v minulosti proudily tisíce uprchlíků. "Lze proto předpokládat, že se bude (migrační) otázka diskutovat při vzájemných setkáních v Makedonii," řekl Ovčáček.

Zeman je odpůrce příchodu muslimských migrantů do Evropy. Poté přeletí do Arménie, kde se podle Ovčáčka vysloví k aktuálním tématům regionu. Stojí na pomezí znovuobnovení ozbrojeného konfliktu mezi Arménií a Ázerbájdžánem.

Další Zemanovou zahraniční cestou měla být, po summitech NATO ve Varšavě a Evropské unie s asijskými státy ASEM v mongolském Ulánbátaru, cesta do Jižní a Střední Ameriky. Pražský hrad se snažil spojit zahájení olympijských her v Riu de Janeiru s návštěvou dalších zemí regionu. Podle Ovčáčka se ale Zeman v srpnu zúčastní jen zahájení olympiády. Kombinovaná cesta po Mexiku, Kolumbii a Kostarice by se měla uskutečnit až na podzim. "Důvod je prostý, Kolumbie teď řeší své vnitropolitické záležitosti, to znamená, že požádala o odklad té cesty, jinými slovy plánuje se spíše na podzim," řekl hradní mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama