Česká republika není pro každého? To je hanebnost, která nám dělá ostudu, zuří Kalousek

Praha – Ve středu se v pražském Paláci Žofín uskuteční výroční dvousté Žofínské fórum, na kterém jako host vystoupí prezident Miloš Zeman. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek však poukazuje, že jde o hanebnost, která dělá ostudu.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Máte slovo s M. Jílkovou na téma Postoj Česka k Ukrajině
doporučujeme

„Dnešní (kdysi prestižní) Žofínské fórum nese název 'Česká republika není pro každého'. To je hanebnost, která nám dělá ostudu. Není překvapením, že hlavním řečníkem bude pan prezident. Mrzí mě, že generálním partnerem je Škoda Auto. To nemá tak významná a kulturní firma zapotřebí," zlobí se na sociálních sítích šéf TOP 09.

Účast prezidenta na fóru potvrdil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve středu dne 25. května 2016 ve 13.00 hodin v pražském Paláci Žofín zahájení jubilejního 200. Žofínského fóra, jehož téma je: 'Česká republika není pro každého.' Prezident republiky zde vystoupí se svým projevem," uvedl v oficiálním prohlášení mluvčí. 

Zeman bude jediným řečníkem, jeho projev bude podle Ovčáčka zaměřen na stav zahraniční politiky České republiky a ekonomické diplomacie. Název fóra Česká republika není pro každého byl podle manažera Žofínských fór Jiřího Vaníčka vybrán na základě vánočního projevu, ve kterém Zeman tuto větu pronesl. Dá se tak očekávat, že se na Slovanském ostrově bude mluvit především o migraci. Zazní ale pravděpodobně i další oblíbená Zemanova témata, tedy třeba vztahy k Rusku a Číně nebo potřeba podpory ekonomické diplomacie.

Žofínská fóra v Praze probíhají už od roku 1994, jen v roce 2016 jich je naplánováno asi 2015. jak poukazují organizátoři, za dobu pořádání fór se ve Velkém sále vystřídali prezidenti, předsedové vlád a jejich ministři, představitelé parlamentu, reprezentanti domácích i zahraničních vrcholných orgánů a organizací. Setkání se v plénu pravidelně účastní asi 250 pozvaných hostů z řad špičkových manažerů, poslanců a senátorů, zástupců státní správy, vysokoškolských profesorů a dalších odborníků.

Loading...
Vstupte do diskuze (37)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama