Nejasnosti kolem DPP: Má Krnáčová nějaký plán řešení krize? Opozice chce odpovědi

Praha - Opoziční ODS a TOP 09 budou na čtvrtečním jednání zastupitelstva od vedení města chtít slyšet plán řešení situace v dopravním podniku (DPP).

Přidejte svůj názor

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
doporučujeme

ČTK to řekli předseda pražské ODS Filip Humplík a předseda zastupitelů TOP 09 Václav Novotný. Představenstvo DPP minulý týden odvolalo ředitele Jaroslava Ďuriše, od té doby podnik nemá ředitele a jeho vedením je pověřen dopravní ředitel Ladislav Urbánek. DPP je největší městskou firmou a stoprocentním vlastníkem je Praha.

"Odvolání sice provází řada otázek, nicméně je plně v kompetenci pražské rady. ODS zajímá, jaké je řešení stávající situace a jestli paní primátorka (Adriana Krnáčová) a pan náměstek Petr Dolínek mají vůbec nějaký plán na řešení krize v DPP, do které podnik odvoláním ředitele dostali," uvedl Humplík.

Rovněž podle Novotného je třeba se ptát zejména na otázku, co bude s DPP dál. "Dovedu si představit, že jsou všichni srozuměni s odvoláním ředitele ve chvíli, kdy provoz DPP stojí stále více peněz. Ale to, že do čela představenstva dosadí člověka z pošty bez zkušeností a vize, to je úděsné," řekl. Narážel tím na fakt, že v čele představenstva nahradil Ďuriše Martin Gillar z České pošty.

Zda se podaří jednání o podniku prosadit na program jednání, není jasné. Se zařazením bodu musí totiž souhlasit většina z 65 zastupitelů - opozice většinou hlasů nemá, museli by se k ní tedy přidat zastupitelé z vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama