Koaliční smlouvu jsme neporušili. Partneři nás podrazili, ohradilo se ANO

Praha - Poslanecká sněmovna nepřijala protikuřácký zákon, načež ČSSD a lidovci přišli s obviněním, že ANO porušilo koaliční smlouvu. Taková slova místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek odmítá. Vzápětí se ohradil i ministr financí Andrej Babiš.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jaroslav Faltýnek /ANO/
doporučujeme

"Je to standardní podraz našich koaličních partnerů. Na vládě si odhlasujeme podobu zákona, a pak ji ve Sněmovně socialisté upravují ve shodě s opozicí," napsal Babiš. Obdobně se ve Sněmovně vyjádřil Faltýnek. "Hnutí ANO nepovažuje postoj, který jsme zaujali za porušení koaliční smlouvy," řekl.

Poslanec ANO Rostislav Vyzula, který je zároveň onkologem, rozhořčeně dodal, že zákon byl změněn na vysloveně prokuřácký. "Ministr zdravotnictví (Svatopluk Němeček) se chová jako ministr tabákového průmyslu," uvedl Vyzula. Za největší problém považuje poslanec změnu, kterou navrhl poslanec ODS Marek Benda. Díky ní by mohly v restauracích vznikat kuřárny. "To je absurdní! Kategoricky to odmítám," prohlásil o této "Bendově fintě" Vyzula.

"Část poslanců, bohužel i z našeho hnutí, hlasovala pro ty oddělené prostory. Tím se pro další členy našeho hnutí stal ten zákon nepřijatelný," připustil před novináři poslanec ANO Ivan Pilný. Babiš později označil Bendovu změnu za ústupek pro výrobce cigaret. "Šel na ruku tabákovým výrobcům. To je celá pravda," uvedl.

Hnutí ANO se chce vrátit k dva roky starému návrhu vlastního poslance Radka Vondráčka. Je mnohem úspornější než zákon, který předložila vláda. "V podstatě říká, že kde se vaří, tam se nekouří," shrnul jeho podstatu Faltýnek. Lidovci už oznámili, že tento návrh zákona nepodpoří z principu kvůli tomu, že ANO dnes nehlasovalo s koalicí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama