Druhá opencard? Krnáčová prý lhala. Lítačka vyjde na 80 milionů ročně, tvrdí opozice

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) před časem mluvila o tom, že náklady na Lítačku budou maximálně deset milionů. Opozice ovšem přišla s jinými propočty.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
doporučujeme

O vyšších nákladech podle opozice informoval před soudem Václav Strnad, ředitel městské firmy Operátor ICT, která kartu spravuje. Toto soudní řízení je vedeno proti bývalému vedení Prahy včetně exprimátorů Bohuslava Svobody (ODS) a Tomáše Hudečka (tehdy TOP 09). Žaloba jim vytýká prodloužení smlouvy s majitelem opencard, firmou eMoneyServices.

"Je zcela evidentní, že zastupitelstvo bylo uvedeno v omyl, nebo oklamáno. Nám tady bylo řečeno, že se vším všudy to bude deset milionů korun, ale před soudem ředitel Strnad mluvil o nákladech 80 milionů korun," řekl zastupitel Jiří Nouza (TOP 09). Praze tak podle něj vzniká nová kauza opencard.

"Paní primátorka nás vědomě obelhala. Já chodím k soudu kvůli opencard. Soud, to je něco jiného než toto ochotnické představení, které nám tu každý měsíc uspořádáte. Tady, když se zeptáme desetkrát, tak nám nikdy neodpovíte. U soudu je to jiné, tam se lhát nesmí. A tam jsme se dozvěděli, že bude stát ročně zmíněných 80 milionů," řekl zastupitel Václav Novotný (TOP 09).

Petr Bříza (za TOP 09) následně uvedl, že zastupitelům bylo řečeno, že firma XT-Card, která Lítačku dodala, byla vybrána, přitom jí ale byla zakázka prý zadána takzvaně napřímo.

Krnáčová uvedla, že částka 80 milionů je zcela nesmyslná a mimo realitu. "Jsou v ní zahrnuty třeba i náklady na výměnu 600.000 karet, kterým letos končí platnost a vyměnit se musí. Je to několik desítek milionů, které by Praha musela zaplatit tak jako tak," uvedla. "Nikdo nemluvil o ročních nákladech deset milionů, to je záměrně zkreslené číslo. Vždy se hovořilo, že pořizovací náklady nepřesáhnou deset milionů, a to jsme dodrželi," uvedla.

Ohradil se i předseda dozorčí rady společnosti Operátor ICT Radomír Nepil. "Operátor bude přebírat další agendy, takže náklady na provoz nepůjdou pouze za Lítačkou tak, jak je tomu nelogicky doposud. Memontálně probíhá analýza agendy a brzy budeme řešit, kterých konkrétních projektů by se mělo týkat," uvedl. Také on výroky o nákladech 80 milionů označil za demagogické.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama