Alternativa pro ČR usiluje o registraci, žádost podá příští týden

Praha – Už během příštího týdne by mohlo ministerstvo vnitra obdržet návrh na registraci politické strany Alternativa pro Českou republiku. Uvedl to mluvčí Bloku proti islámu Miroslav Adamec. V tuto chvíli zakladatelé alternativy sbírají potřebné podpisy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Přípravný výbor Alternativy pro Českou republiku tvoří sociolog Petr Hampl, aktivistka Eva Hrindová a publicista Petr Štěpánek. Šéf Bloku proti islámu Martin Konvička by měl být do strany také zapojen a pravděpodobně bude šéfovat některé z krajských poboček, uvedl Adamec.

Blok proti islámu a vznikající strana mají spolupracovat, ale členské základny nemusejí být stejné. Ve spolku mohou být třeba ti lidé, kteří se chtějí občansky podílet, ale nechtějí být politicky aktivní


Konvička spolu s Hamplem ohlásili vznik nového politického subjektu koncem dubna poté, co Blok proti islámu vypověděl smlouvu o volební spolupráci se stranou Úsvit - Národní koalice.

Název odkazuje na německou Alternativu pro Německo, jež je označována za pravicově populistickou. Obě skupiny spolu zatím nespolupracují, Adamec ale do budoucna něco takového nevylučuje.

Blok proti islámu má na tuto sobotu naplánovaný sněm, kde by měl schválit nové stanovy a poté zvolit předsedu. Funkci chce obhájit lídr Martin Konvička. „Původní plán byl, že sněm bude teprve schvalovat, jestli se strana zakládat má, nakonec z různých důvodů to bylo uspíšeno," řekl Adamec. Hlavním důvodem je podle něj to, že zvažovaní kandidáti do Senátu chtějí do podzimních voleb jít už s podporou nové strany.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Babiš chce koalici zachovat, Šmarda ať se vzdá nominace

18.08.2019 13:14 Premiér Andrej Babiš (ANO) si přeje, aby pokračovala koalice mezi hnutím ANO a sociálními demokraty…

Třaskavý Balkán: Vypukne válka Srbska s Kosovem? Zeptali jsme se odbornice

18.08.2019 12:07 ROZHOVOR - Západní Balkán je regionem, který přidělává EU vrásky na čele. Srbsko a Kosovo jsou na…

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama