DSSS se na Ústecku spojila s NS-LEV 21, lídrem kandidátky bude kontroverzní Vandas

Ústí nad Labem – V Ústeckém kraji spolu do krajských voleb půjdou Národní socialisté Lev-21 (NS-LEV 21) spolu s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). O spolupráci a složení kandidátky dnes zástupci stran informovali novináře. Uvedli, že kandidátku doplní ještě zástupci dvou menších subjektů - Čistého Ústí a Národní fronty.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Tomáš Vandas /DSSS/. Manifestace na podporu uprchlíků se uskutečnila 26. června na Moravském náměstí v Brně, kam ve stejný den svolali protest i radikálové z Dělnické mládeže. (26. června 2015)
doporučujeme

Lídrem kandidátky bude předseda DSSS Tomáš Vandas, dvojkou bude místopředseda NS-LEV 21, podnikatel Petr Benda, bývalý šéf krajské ČSSD a někdejší blízký spolupracovník expremiéra Jiřího Paroubka.

Po odchodu Paroubka z ČSSD s ním Bena stranu NS-LEV-21 zakládal. Paroubek už dříve Mladé frontě Dnes řekl, že Benda dělá spojenectvím s DSSS chybu. „Ale je to jeho chyba. Myslím, že by si měl najít nějakou politickou stranu, která by měla pro jeho budoucnost větší přínos," řekl listu Paroubek.

Benda ale nesouhlasí a spojenectví za chybu nepovažuje. „Já jsem s tímto (Paroubkovým) vyjádřením v pohodě, považuji ho za maximálně férové a mě spíš motivuje k tomu, aby lidi, kterých si vážím, a lidi ve svém nejbližším okolí přesvědčil o tom, že chybu nedělám," tvrdí.

DSSS je nástupkyně soudně zrušené Dělnické strany. Její šéf Vandas na sebe upozornil řadou kontroverzních výroků. „Až se Dělnická strana dostane k moci, zatočí s nevládními organizacemi, které se zabývají menšinami... Chceme zemi čistou, bílou, bez parazitů a jiné verbeže," uvedl například v prosinci 2008.

V krajských volbách v roce 2012 kandidovaly obě strany samostatně, ani jedna se do krajského zastupitelstva nedostala. DSSS tehdy získala 4,37 procenta hlasů, NS-LEV 21 2,79 procenta hlasů. Vandas by za úspěch v letošních volbách považoval překročení pěti procent.

Úzká spolupráce a společná kandidátka obou stran se zatím týká jen Ústeckého kraje, kde půjde i o spolupráci v senátních volbách. Společnými kandidáty do senátních voleb budou Vandas na Ústecku a někdejší olympijský vítěz Ota Zaremba na Mostecku.

Loading...
Témata: dsss | ns - lev 21 | Volby 2016
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama