Čechy nezajímají strany jednoho tématu, míní Chovanec. Varoval před propagandou

Praha - Čeští voliči mají zájem hlavně o strany, které řeší komplexní spektrum témat, nikoliv ty zaměřené například jen na téma migrace. Během diskuse o demokracii a extremismu to řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Dokládá to na tom, že úzce zaměřené strany dlouhodobě nepřekračují v průzkumech veřejného mínění zisk jednotek procent.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
doporučujeme

"Všechny strany, které se vydaly jen na migrační téma, jsou na hranici jednoho, dvou, tří procent. Věřím, že Češi chtějí strany, které řeší celé spektrum jejich života," řekl Chovanec. Migrace navíc není pro jakoukoliv stranu silné téma, míní. "V době, kdy v ČR je celkem asi 130 migrantů v detenčních zařízeních, toto není v současné době téma pro ČR," uvedl.

Velkým mementem jsou však podle něj rakouské prezidentské volby. Ve víkendovém druhém kole jen těsně prohrál kandidát pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norbet Hofer. O několik desítek tisíc hlasů ho porazil kandidát Zelených Alexander Van der Bellen. "Kdo si myslí, že zvolením přijatelnějšího kandidáta to skončilo, je naivní, ta polovina voličů mávnutím kouzelného proutku nezmizí," řekl ministr.

Ubránit svobodu a demokracii může zejména informační otevřenost, uvedl Chovanec. "Je třeba dávat lidem odpovědi na jejich otázky, pružně reagovat na dezinformace a podivné weby, které cíleně šíří propagandu," řekl. Extremismus a propagandu, která usiluje o oslabení důvěry ve stát a demokratické instituce, nelze zastavit jen represí. Je to rolí státu, celé politické scény a demokratických stran, dodal.

Místopředsedkyně sněmovního evropského výboru Helena Langšádlová (TOP 09) vyzvala k ostražitosti kvůli nárůstu podpory pravicově radikálních stran i v západní Evropě. "Chtěla bych, aby ve Sněmovně seděly pravicové i levicové demokratické strany. Musíme být také celkově obezřetní k dezinformační kampani," uvedla. I když může tato kampaň přicházet z různých stran, aktuálně přichází zejména z Ruska, dodala Langšádlová.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama