Ministři opět chyběli na interpelacích. Opozice se zlobí a chce mluvit se Sobotkou

Praha – Opozičním poslancům došla trpělivost s některými členy kabinetu Bohuslava Sobotky. Premiéra se budou ptát na slabou účast členů vlády při sněmovních interpelacích. 

Přidejte svůj názor

Lubomír Zaorálek /ČSSD, Andrej Babiš /ANO/ a Bohuslav Sobotka /ČSSD/.
doporučujeme

Dnešních interpelací se nezúčastnil ani sám Sobotka, který byl omluven kvůli výjezdu do Olomouckého kraje. Absence ministrů by se mohly dostat jako mimořádný bod na program jednání Sněmovny. Návrh avizovala poslankyně za TOP 09 Věra Kovářová (STAN), chce jej podat v úterý.

„Opakované interpelace mne a mých kolegů, ve kterých upozorňujeme na absence členů vlády na ústních interpelacích, nejsou dostatečným řešením. Bude nezbytné věnovat tomuto problému samostatný bod jednání, během kterého bude dost prostoru na vyjasnění ústavních práv a povinností členů vlády a parlamentu. Jeho zařazení navrhnu v úterý, a pokud vím, má tento krok také podporu dalších kolegů. Někteří členové vlády touto sněmovnou pohrdají a tato sněmovna si to nesmí nechat líbit!" uvedla na sociálních sítích Kovářová.

„Dnes měla být projednána má interpelace na ministra Chovance ohledně zásahů Policie na Evropské ulici během návštěvy čínského prezidenta. Nic nebude. Pan ministr se z jednání omluvil. A je to tady znova, interpelující poslanci nemají koho interpelovat," zlobí se na sociálních sítích místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová.

Někdejdejší místopředkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) podotkla, že zatímco Sobotka se dosud interpelací účastnil, ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozdával v rámci předvolební kampaně koblihy. Místo aby premiér zjednal nápravu, vzal si z Babiše vzor a odjel dělat kampaň také, uvedla Němcová.

„Je to truchlivý pohled na to, jak se zhošťují své povinnosti, ale vždycky platí to, že ryba smrdí od hlavy, a v tomto případě pan předseda vlády bude mít to, co sám zasel," řekla poslankyně ODS. Babiš byl z dnešního jednacího dne omluven taky.

Skutečnost, že Sobotka místo účasti na interpelacích zahajoval stavbu nové hasičské zbrojnice v Olomouci-Topolanech, ukazuje podle Němcové na priority vlády.

Za tristní označil pohled do jednacího sálu v souvislosti s absencemi nezařazený poslanec Karel Fiedler. Připomněl i dopolední slova předsedy klubu ODS Zbyňka Stanjury o tom, že se do interpelací hlásí i koaliční poslanci, aby se jejich ministři v předem připravených odpovědích mohli pochválit, jak to dělají dobře. "Byla to krutá realita," poznamenal Fiedler.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama