Lid by měl rozhodnout o znárodnění Agrofertu, navrhuje politik

Praha - "Agrofert by měl patřit Čechům a ne Andreji Babišovi. Tak by mohla znít logika Karly Šlechtové, se kterou bychom měli přistoupit ke znárodnění největšího potravinářského koncernu v naší zemi. Dnes zestátníme hrad, zítra Agrofert," píše v komentáři, který má k dispozici server EuroZprávy.cz, lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Tomáš Zdechovský
doporučujeme

Přitom by paní ministryně mohla také argumentovat: „Proč bych si já, tak jako mnozí jiní, nemohla myslet, že má Agrofert patřit výhradně Čechům a Moravanům, a ne jednomu obrovsky bohatému podnikateli? Je-li to nesmysl a lidé si to nemyslí, pak to poslanci jako volení zástupci lidu neschválí." A návrh ústavního zákona, který by to umožnil, by mohla okamžitě odeslat k připomínkám jednotlivým ministerstvům.

A další argumenty paní ministryně se přímo nabízí. Například může paní ministryně argumentovat: „Není to žádné znárodnění, jak se to dnes snaží někdo překroutit. Agrofert si už na majetku budovaným tímto lidem nahrabal obrovské peníze a továrny budou využívány jako doposud."

Když se přijímaly privatizační zákony, lidí se nikdo neptal

Nebo paní ministryně může použít tato svá slova: „Když se přijímaly privatizační zákony, nikdo se veřejnosti na nic neptal. I já byla tehdy jednou z těch, kdo se nevěřícně díval, jaké neskutečné peníze lidu byly v privatizaci ukradeny. A věděla jsem, že kromě těchto peněz bude mít Agrofert právo si sáhnout stejně jako ostatní žadatelé na miliardy z Evropské unie."

A když se ozve samotný Andrej Babiš s tím, co je to za nesmysl, odvětí: „Samozřejmě že jsem o tomto návrhu informovala hnutí ANO. Ještě před tím, než jsem návrh zákona předložila k posouzení ostatním ministerstvům. Ale i všichni ostatní ministři o mé iniciativě věděli, jen asi třeba nevěřili, že ji dotáhnu do podoby zákona. Detaily návrhu mají nyní možnost posoudit prostřednictvím připomínkového řízení."

Ne, věřte mi, že znárodňovat majetek opravdu nikoho nechci a vůbec se nechci dotknout paní ministryně Karly Šlechtové nebo Andreje Babiše, se kterými mám jinak korektní vztahy. Ale spíše bych je chtěl opravdu přivést k tomu, aby vzali rozum do hrsti. S logikou, co by chtěl „lid", by mohli u nás brzo narazit. Nemyslíte?

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama