Premiér je k smíchu, je to fraška. Fiala a Kalousek pěkně zuří. A Babiš jim poslal ostrý vzkaz...

Praha – Dnešní jednání Poslanecké sněmovny trvalo asi jen hodinu. Ministr financí Andrej Babiš měl v závěrečném kole představit šest předloh, místo toho se ale ze schůzky omluvil. A opoziční strany zuří.

Přidejte svůj názor 70 komentářů

Miroslav Kalousek /TOP 09/, první místopředseda
doporučujeme

Šéf státní kasy se jednání ve Sněmovně dnes neúčastní kvůli návštěvě Zlínského kraje.

„Sněmovna dnes skončila jednání už po desáté hodině. Na pořadu bylo totiž šest bodů ministra financí, které ovšem neměl kdo předložit. Babiš rozdává koblihy na Slovácku. Premiér mlčí a je k smíchu," zlobí se na sociálních sítích předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Kromě Babiše to od něj schytal právě i Bohuslav Sobotka. „Nedokáže zajistit účast ministrů nejen na interpelacích, ale ani na jednáních, kde má Sněmovna projednávat jejich zákony. Nemohl by tu vládu někdo řídit? Ne jako Agrofert, ale jako vládu," dodal ostře.

„Harmonogram zasedání Poslanecké sněmovny se schvaluje půl roku dopředu. Takže to, že dnes bude zasedat Sněmovna, víme všichni od ledna. Účast ministrů je na zasedání Sněmovny povinná s výjimkou mimořádných skutečností. Mezi ty určitě nepatří rozdávání koblih a stranická volební kampaň v okamžiku, kdy všichni ostatní vykonávají svou povinnost ve Sněmovně. Kdybych byl předseda vlády, Babiše za dnešní opovrhování prací, Sněmovnou i svým premiérem, odvolám. Věděl bych, že P. Fiala a M. Kalousek vládu nepoloží a zachoval bych si důstojnost a autoritu. Obávám se ale, že B. Sobotka se zachová jako vždy a vážně už ho nemůže brát vůbec nikdo," dodal Kalousek na sociálních sítích.

Své rozčarování neskrýval ani šéf občanských demokratů. „Na koaliční radu nedorazili dva ze tří předsedů stran. Jednání to bylo asi jednoduché a přineslo nepochybně shodu premiéra Sobotky s premiérem Sobotkou. To není koaliční rada, ale koaliční fraška," uvedl Petr Fiala.

Na to pak na sociálních sítích zareagoval i ministr fimamcí a předseda hnutí ANO. „Poslanci přerušili schůzi prý kvůli mé nepřítomnosti. Je to další klasický politický hnus. Z dnešního jednání sněmovny jsem řádně omluven. Moje body ve třetím čtení měly být na programu ve středu. Přijel jsem do Uherského Hradiště řešit problémy zchátralé budovy věznice. To, co tady od roku 1994 politici slibují a každý se na to vykašlal. Takže pokud chtějí poslanci prodloužený víkend, nemusí se vymlouvat na mě," vzkázal jim Babiš.

Loading...
Vstupte do diskuze (70)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama