Koaliční schůzka dnes? Schválnost, stěžuje si Babiš. A Němeček dělá z lidí blbce

Uherské Hradiště - Svolání koaliční schůzky právě dnešek byla schválnost ze strany premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), řekl ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš při návštěvě Uherského Hradiště.

Přidejte svůj názor

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
doporučujeme

Schůzku po středečním hlasování o protikuřáckém zákonu mimořádně svolal Sobotka. Předpis Sněmovnou neprošel kvůli části poslanců vládního hnutí ANO, i když kabinet zákon schválil. ČSSD a ANO se kvůli tomu obviňují z porušení koaliční dohody či podrazů. "Já jsem jednání svolal na dnešek, protože se bylo třeba dohodnout před pondělním jednáním vlády, aby měl ministr Němeček jasné zadání," řekl Sobotka.

"Pan premiér dobře věděl, že jsem tady. Věděl, že pan Bělobrádek je pryč. Nechápu, proč se dělají takové naschvály, že se to svolá na takový termín. Tady bylo pozváno iks lidí na toto jednání a já jsem to nebyl ochoten zrušit. V pondělí se budeme celý den dohadovat na rozpočtu, tak myslím, že by to počkalo do pondělka," řekl dnes Babiš.

"Pan Němeček dělá z lidí blbce a z nás taky," prohlásil dále Babiš k neschválení zákona. Podle něj měl Němeček vystoupit proti pozměňovacímu návrhu poslance ODS Marka Bendy, který zaváděl kuřárny v restauracích a kvůli němuž část ANO zákon shodila. "Proč byl neutrální? Byla to dohoda ČSSD a pana Bendy. Pan Němeček neprosadil ten svůj zákon, protože to byl podraz," prohlásil Babiš.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama