Babiš chyběl ve Sněmovně, poslanci schůzi odpískali. Politický hnus, reagoval ministr

Praha - Dnešní jednací den Sněmovny skončil předčasně, trval asi hodinu. Důvodem byla nepřítomnost ministra financí Andreje Babiše (ANO), jenž měl v závěrečném schvalovacím kole uvést šest předloh.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministr financí Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Babiš se z dnešního jednání omluvil. Stal se za to terčem kritiky některých poslanců. Podle Babiše však jeho body na dnešním programu být neměly, počítal s jejich projednáním ve středu. Kritiku označil za "klasický politický hnus".

Babiš je dnes na návštěvě Zlínského kraje a dopoledne měl na programu například návštěvu Uherskohradišťské nemocnice. "Pan Babiš si jede někam rozdávat koblihy, to je jeho preference," opřel se do ministra předseda klubu TOP 09 a Starostů František Laudát. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura podotkl, že nemá nic proti tomu, aby politici dělali v pátek předvolební kampaň. "Jenom bych chtěl, abychom ji mohli dělat všichni, a ne jenom někteří. Považuji to za nefér," prohlásil.

Babiš se proti kritice ohradil. "Další politický hnus. Přijel jsem do Uherského Hradiště řešit problémy zchátralé budovy věznice. To, co tady od roku 1994 politici slibují, a každý se na to vykašlal," napsal Babiš ČTK. Moje body měly být na programu ve středu, dodal.

Mluvčí hnutí ANO Vladimír Vořechovský také odmítl, že by Babiš jel do Zlínského kraje v rámci kampaně. "Jedná se o dlouhodobě domluvený ministerský program, kdy se dlouhodobě seznamuje se situací ve zdravotnictví," řekl ČTK. K žádnému rozdávání koblih a čemukoliv, co by se týkalo kampaně, podle Vořechovského nedošlo. Babiš má v programu i návštěvu okresního soudu, bývalé věznice a oběd s podnikateli.

Sněmovna dnes mohla schvalovat změnu v placení daně z nabytí nemovitostí, novou úpravu celní správy nebo návrh zákona o spotřebitelském úvěru, jenž má posílit postavení lidí, kteří si půjčky berou. Ráno to tak ohlásila před poslanci i předsedající Jaroslava Jermanová (ANO) s tím, že je u nich splněna zákonná lhůta.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama