Přestřelky ve vládě pokračují: Babiš měl na koaliční radu dorazit, vzkázal Sobotka

Praha - Roztržka ve vládě po neschválení protikuřáckého zákona pokračuje. Dnes zasedala koaliční rady, což vicepremiér Andrej Babiš označil za schválnost. Premiér Bohuslav Sobotka posléze vzkázal, že se měl šéf hnutí ANO dostavit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bohuslav Sobotka /ČSSD/
doporučujeme

Babiš čelil kritice kvůli tomu, že zamířil navštívit soud, věznici či nemocnici v Uherském Hradišti, i když premiér na páteční ráno svolal koaliční schůzku.

"Je třeba odlišit ty důvody. Nebyl problém s lidovci, pan Bělobrádek měl jednání v zahraničí, mám pochopení, že nelze zrušit jednání v zahraničí," řekl Sobotka ČTK.

Psali jsme:  

"Naopak problém byl s ANO, takže si myslím, že předseda se měl zúčastnit koaliční schůzky," uvedl Sobotka. Babiš podle něj mohl plánovaný program na Zlínsku upravit.

Kritické hlasy opozice i z koalice se objevily i poté, co se dnes na program jednání ve Sněmovně dostaly Babišovy zákony. Poslanci kvůli jeho neúčasti jednání přerušili do úterka a dnes se rozešli už přibližně po hodině. Už dříve vyšlo najevo, že patří mezi ministry s nejhorší účastí na interpelacích. "K práci ministrů patří chodit do Sněmovny, byť se mu to třeba nemusí líbit, že musí polemizovat s názory opozice," řekl Sobotka.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama