Žvanírna, opovržení, fašisté. Schwarzenberg tvrdě sepsul Babiše. Toto si šéf ANO za rámeček nedá

Praha – Opozice se v pátek pořádně rozčílila kvůli tomu, že se na schůzi Poslanecké sněmovny nedostavil ministr financí Andrej Babiš, který měl předkládat hned šest návrhů zákonů. Pustili se do něj šéfové obou pravicových opozičních stran, mluvili o frašce i o tom, že je premiér Bohuslav Sobotka k smíchu. A své si k tomu na sociálních sítích přidal i čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Dragoon Ride kempuje v Praze: Karel Schwarzenberg /TOP 09/ (31.3.2014)
doporučujeme

„Zabývá-li se člověk smutnými dějinami dvacátého století, objeví fenomén dvacátých a třicátých let, kdy byl Parlament v mnoha zemích nazýván žvanírnou a bylo jím opovrhováno. Kritizovat toto zastoupení lidu, které vyjadřuje jeho vůli a je v pozici suveréna, patřilo v republice takřka k dobrému tónu a i politici, kteří si přímo s nacistickými či fašistickými stranami nezadali, často vyjadřovali své opovržení Parlamentem," začíná svůj komentář výletem do historie Schwarzenberg.

Psali jsme:  

Jak ale podotýká, podobné věci se dějí i dnes. „Zdá se, že se tyto neblahé doby vracejí. Totiž opovrhování státními institucemi. Pan ministr Babiš před deseti dny vzkázal předsedovi vlády, že má na práci důležitější věci než sedět na poradách, kde se jenom žvaní, a nechť si raději řídí své ministry. Bohužel zapomněl, že premiér je jeho přímým nadřízeným, a jednalo se o vládní poradu o evropských dotacích, které sám v hojné míře čerpá," pustil se do šéfa hnutí ANO čestný předseda TOP 09.

To, co se stalo v pátek, ale považuje za něco ještě horšího. „Ministr financí měl Parlamentu, a všichni poslanci tam byli shromáždění, předložit šest návrhů zákonů, které měla Sněmovna schválit či odmítnout. On ale odjel na zahájení své volební kampaně a tím své opovržení Parlamentem jasně vyjádřil. Toto je nejenom nezdvořilé a namyšlené opovrhování ostatními poslanci, ale je to i vážný přečin dotýkající se demokratického systému u nás," myslí si.

„Pamatujme, kam tyto sklony vedly ve třicátých letech minulého století, a připomeňme, jak panu ministru Babišovi, tak ostatním politikům, že jsou odpovědní Parlamentu a ten že je nejvyšší institucí, před níž se mají zodpovídat. Pakliže je toto popíráno, je popírán ústavní pořádek v této zemi," dodává ostře Schwarzenberg.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

Se Šmardou ve vládě nebudu, prohlásil Babiš

16.08.2019 20:26 Premiér Andrej Babiš (ANO) s kandidátem ČSSD na ministra kultury Michalem Šmardou ve vládě nebude,…

Migranti jsou jako invazivní rostliny? Policie vyšetřuje poslankyni…

16.08.2019 19:11 Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama