Konvičkovcům někdo vyfoukl stranu. Zaregistroval ji dříve

Praha – Lidé kolem Bloku proti islámu slavnostně oznámili úmysl založit novou stranu – Alternativu pro Česko. Jak se ale zdá, někdo je předběhl a stranu na ministerstvu vnitra registroval dříve.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Martin Konvička
doporučujeme

Martin Konvička a lidé kolem něj na začátku května oznámili založení politické platformy Alternativa pro Česko, která má svým jménem odkazovat na úspěšnou Alternativu pro Německo (AfD). Ustanoven byl také přípravný výbor, ve kterém působí sociolog Petr Hampl, aktivistka Eva Hrindová a publicista Petr Štěpánek.

Mluvčí Bloku proti islámu Miroslav Adamec před několika dny uvedl, že právě probíhá spěr potřebných podpisů a že by strana mohla být na ministerstvu zareagována hned na začátku června.

Jak se ale zdá, někdo konvičkovce předběhl. Týden.cz uvedl, že někdo Martinu Konvičkovi a jeho lidem pořádně zkomplikoval situaci - žádost o registraci Alternativy pro Česko i s nezbytnou tisícovkou podpisů na úřad doputovala už předminulý týden. Ale nepodali ji lidé kolem Bloku proti islámu.

„Ministerstvo vnitra návrh na registraci politické strany s názvem Alternativa pro Česko obdrželo, a to dne 18. května 2016," potvrdila Týdnu mluvčí vnitra Lucie Nováková, detaily však neuvedla. Je ale jasné, že konvičkovci to nebyli. Mluvčí BPI o tom totiž podle serveru vůbec neměl tušení. „To musel být někdo jiný," řekl Týdnu evidentně šokovaný mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama